chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Taśmy Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
str. główna » taśmy, folie, siatki » Cienkowarstwowe wyprawy tynkarskie

Cienkowarstwowe wyprawy tynkarskie

02.06.2010
Przy wyborze odpowiedniego systemu ocieplenia budynku istotny jest pożądany efekt końcowy. Właściwością wełny mineralnej jest jej lepsza izolacyjność akustyczna niż w przypadku styropianu.

Chemia budowlana - Cienkowarstwowe wyprawy tynkarskie
Wełna mineralna jest paroprzepuszczalna, więc polecana wszędzie tam, gdzie istnieje potrzeba zwiększonej dyfuzyjności pary wodnej. Firma SEMPRE ma w ofercie zróżnicowane wyprawy tynkarskie do systemów ociepleń m.in. akrylowe, silikonowe z efektem "samooczyszczania", silikatowe, polikrzemianowe. Przy wyborze tynku należy pamiętać, że każdy rodzaj ma specyficzne właściwości.
Przeczytaj również: Tynki akrylowe - przegląd
REKLAMA:


Wybierając system SEMPRE TERM WM (na wełnie mineralnej) należy zastosować tynk o dużej dyfuzyjności (silikatowy, polikrzemianowy). W przypadku systemu SEMPRE TERM ST (na styropianie) można zastosować dowolny rodzaj wyprawy tynkarskiej.

Tynki akrylowe TESORO


Tynki akrylowe TESORO wyróżniają się dużą elastycznością i przyczepnością do różnych podłoży. Bazowym środkiem wiążącym jest wodna dyspersja akrylowa. Ze względu na swój charakter idealnie nadają się do systemów ociepleń z zastosowaniem styropianu jako warstwy izolacyjnej.

Tynki silikonowe AZURO


Szczególną odmianą wypraw tynkarskich są tynki silikonowe o właściwościach "samoczyszczących". Produkowane są na bazie żywicy silikonowej. Powłoka nie ogranicza swobodnej wymiany pary wodnej. Powierzchnia elewacji pod wpływem deszczu jest
w naturalny sposób oczyszczana. Specjalny dodatek powoduje efekt "perlenia" cząsteczek wody na powierzchni.
Chemia budowlana - Cienkowarstwowe wyprawy tynkarskie

Tynki silikatowe DIAMANTE


Charakteryzują się bardzo dużą przepuszczalnościa pary wodnej oraz odpornością na niekorzystne działanie warunków atmosferycznych. Produkowane są na bazie potasowego szkła wodnego. Tynki silikatowe zalecane są w konfiguracji z wełną mineralną.

Tynki polikrzemianowe MARESIL


Dzięki obniżeniu poziomu pH w produktach krzemianowych, polikrzemianowa masa tynkarska posiada właściwości zbliżone do tynków silikonowych i wykazuje małą wrażliwość na warunki wysychania. Tynki polikrzemianowe mogą być stosowane zarówno w systemach na styropianie, jak i na wełnie mineralnej.

Autor: Sempre - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(0)

Jesteś w dziale:

Taśmy, folie, siatki

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt