chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Taśmy Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
str. główna » taśmy, folie, siatki » Ciepło od poziomu

Ciepło od poziomu

12.05.2010
W budynkach z garażami podziemnymi i piwnicami, nieocieplony strop jest jedną z przyczyn wychłodzenia  pomieszczeń znajdujących się na wyższych kondygnacjach. Nie pozostaje to bez wpływu na koszty ogrzewania.

Chemia budowlana - Ciepło od poziomu

Ciepło od poziomu -1


Stropy nad garażem podziemnym lub piwnicą każdego obiektu to newralgiczny element konstrukcyjny. Przenoszą one obciążenia na ściany nośne, a z nich na fundamenty budynku. Jednak stropy pełnią także inne, bardzo ważne funkcje. Przede wszystkim powinny one izolować termicznie wyżej położone pomieszczenia. Do tego, stanowią ochronę akustyczną pomieszczeń przed hałasem dochodzącym z garażu podziemnego lub piwnicy, gdzie pracują zazwyczaj głośne instalacje i przewody techniczne lub jeżdżą samochody. Ostatnią, najważniejszą funkcją stropów jest zapewnienie ochrony przed działaniem ognia. Na wypadek pożaru powinny one utrudniać szybkie rozprzestrzenienie się ognia i zajęcie wyżej położonych pomieszczeń.
Przeczytaj również: Systemy zapraw Tytan TEO
REKLAMA:


Zgodnie z prawem


Według przepisów prawa budowlanego we wszystkich nowowznoszonych obiektach muszą być ściśle przestrzegane zasady co do wykonania izolacji stropów garaży i piwnic. Problem w tym, że wymogi nie dotyczą budynków powstałych przed końcem lat osiemdziesiątych, które generują ogromne zużycie ciepła właśnie przez słabo lub w ogóle niezaizolowane stropy. Jeżeli już ocieplenie było przeprowadzane, to stosowano niewystarczającą, sięgającą maksymalnie do 2-4 cm grubość warstwy materiału termoizolacyjnego. W efekcie pozostały obiekty ery wielkiej płyty, których stropy wykazują znaczne straty ciepła oraz dyskomfort głośnej podłogi w mieszkaniach na parterze. Wymagają one przeprowadzenia nie tylko termomodernizacji ścian zewnętrznych, ale także i ich stropów.

Czym ocieplać?


Producenci materiałów budowlanych, oferują specjalne systemy przeznaczone do ocieplania stropów garaży i piwnic. – Powinny one charakteryzować się wysokimi właściwościami izolacyjnymi oraz akustycznymi – mówi Tomasz Zembrowski z firmy Baumit - Co więcej, pod wpływem działania wysokich temperatur, materiały termoizolacyjne nie mogą się topić i odpadać od stropu.

W przypadku izolacji stropów garaży podziemnych i piwnic najlepszym materiałem izolacyjnym, spełniającym wszystkie wymagania stawiane tego typu produktom, jest wełna mineralna. W przeciwieństwie do płyt styropianowych posiada ona wysoką klasę reakcji na ogień (A1). Charakteryzuje się też bardzo niskim współczynnikiem przewodzenia ciepła, nie topi się pod wpływem wysokich temperatur, a do tego tłumi dźwięki. W skład systemów, oprócz materiału termoizolacyjnego, wchodzą: zaprawy klejowe, środki gruntujące oraz tynki dekoracyjne, dzięki którym wykonuje się ostatnią powłokę.
Autor: Baumit - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(0)

Jesteś w dziale:

Taśmy, folie, siatki

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2019 chemia budowlana .info
partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt