chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Taśmy Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
str. główna » taśmy, folie, siatki » Wiosenne ożywienie …na balkonie

Wiosenne ożywienie …na balkonie

16.04.2010
Zieleń powoli przejmuje „władzę” w przyrodzie. Zmiany dostrzegane w naszym otoczeniu również nas zachęcają do odświeżenia domowego wystroju. Zmiana koloru ścian, kilka dodatków w intensywnych barwach – a domowe wnętrze nabiera ożywczej energii. Ale czy nie zapomnieliśmy o czymś? Czy zaprosiliśmy wiosnę także na nasz balkon?

Chemia budowlana - Wiosenne ożywienie …na balkonie
Nawet na bardzo ograniczonej przestrzeni balkonu, czy tarasu możemy stworzyć własną „oazę” relaksu rozkwitającą tysiącem barw. Wystarczy tylko kierować się kilkoma podstawowymi zasadami.
REKLAMA:


Lokalizacja balkonu, a tym samym intensywność nasłonecznienia, mają ogromny wpływ na wybór roślin. Jeśli nasz balkon skierowany jest w kierunku południowym lub południowo-zachodnim odpowiednie będą rośliny lubiące słońce i ciepło. Przy ekspozycji na północ lub wschód - sprawdzą się gatunki cieniolubne.

Decydując się na konkretne rośliny musimy uwzględnić również ich pokrój. Jeśli zależy nam na efekcie „zielonego gąszczu” wśród zakupionych roślin powinny być zarówno gatunki niskie, jak i wysokie, bardziej zwarte oraz krzewiaste. W przypadku gdy chcemy osiągnąć efekt bardziej uporządkowany, czy wręcz ascetyczny – ograniczmy się do jednego gatunku roślin.
Nie mniej istotna dla efektu końcowego jest kolorystyka wybranych kwiatów. Im więcej kolorów i większa różnorodność tym łatwiej o chaos optycznie zmniejszający przestrzeń. Dlatego komponując zestawienie trzymajmy się jednej gamy kolorystycznej lub postawmy na ożywcze kontrasty. Proste doniczki w neutralnych kolorach, czy drewniane skrzyneczki lub koszyki z wikliny będą stanowić najlepsze tło dla kwiatów.

Chemia budowlana - Wiosenne ożywienie …na balkonie
Jeżeli przestrzeń balkonu nie imponuje wielkością – wykorzystajmy płaszczyznę ścian tworząc oryginalne, wiszące kwietniki. Pamiętajmy jednak, iż mała przestrzeń wymaga od nas niezwykłej staranności – wszelkie niedociągnięcia są bardzo widoczne.Zadbajmy o detale – skorzystajmy z kleju, który na pewno poradzi sobie z kreatywnym pomysłem i nie zostawi nieestetycznych śladów na ścianie. Sprawdzi się tutaj klej Fix All High Tack firmy Soudal. To klej-uszczelniacz, wyprodukowany na bazie polimerów hybrydowych o wysokiej sile spajania początkowego. Ze względu na doskonałą przyczepność do wszelkich podłoży budowlanych, połączoną z szybkim utwardzaniem nie będziemy skazani na dociskanie przyklejanej do ściany doniczki przez długie „godziny”. Jeśli wyjątkowy charakter kwietnika chcemy podkreślić oryginalną doniczką – wykorzystajmy skorupy starych, kolorowych osłonek by stworzyć na niej autorską mozaikę. Drobne elementy przykleimy stosując uniwersalny Fix All Classic. Dostępny jest on w kilku kolorach: białym, brązowym, szarym oraz czarnym. W ofercie produktów z grupy Fix All znajdziemy również krystalicznie bezbarwny klej-uszczelniacz Fix All Crystal.

Chemia budowlana - Wiosenne ożywienie …na balkonie
Produkty:
Soudal Fix All Classic - trwale elastyczny uniwersalny produkt do klejenia i uszczelniania
Opakowanie: kartusz 290 ml, cena - 28 zł
Opakowanie: tubka 80 ml, cena – 12 zł
Soudal Fix All Crystal – trwale elastyczny,  krystalicznie przejrzysty uniwersalny klej-uszczelniacz
Opakowanie: kartusz 290 ml, cena - 34 zł
Soudal Fix All High Tack – trwale elastyczny, uniwersalny klej-uszczelniacz o wysokiej sile spajania początkowego. Umożliwia mocowanie ciężkich przedmiotów bez konieczności dodatkowego ich podpierania.
Opakowanie: kartusz  290 ml, cena - 32 zł.

Autor: Soudal - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(3.4)

Jesteś w dziale:

Taśmy, folie, siatki

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt