chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Taśmy Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa

PAROC Linio

18.10.2016
PAROC Linio - ETICS, system ociepleń ścian na bazie wełny mineralnej.

Chemia budowlana - PAROC Linio - ETICS, system ociepleń ścian na wełnie mineralnej. Przekrój. Fot. Paroc
PAROC Linio - ETICS, system ociepleń ścian na wełnie mineralnej. Przekrój. Fot. Paroc

Charakterystyka i zastosowanie systemu:


Produkty wchodzące w skład systemu PAROC Linio to niepalne płyty z wełny kamiennej, które można stosować w charakterze izolacji termicznej, akustycznej i przeciwpożarowej istniejących lub nowo realizowanych elewacji z cienkowarstwowymi tynkami fasadowymi. Ze względu na zróżnicowane właściwości, szeroka gama produktów i konfiguracji strukturalnych umożliwia łatwe dopasowanie konkretnej izolacji do danej otynkowanej ściany zewnętrznej.

Rozwiązaniem szczególnie przystosowanym do przegród termomodernizowanych lub posiadających drewnianą konstrukcję szkieletową, są płyty fasadowe o doskonałej izolacyjności cieplnej – płyta PAROC Linio 10 (λD = 0,036 W/ mK) oraz PAROC Linio 15 (λD = 0,037 W/mK). PAROC Linio 15 dodatkowo charakteryzuje się zwiększoną wytrzymałością na ściskanie i rozciąganie prostopadle do powierzchni, dzięki czemu zapewnia uzyskanie gładkiej i szczelnej powierzchni fasady oraz miejsc krytycznych wokół otworów przeznaczonych na stolarkę. Do realizacji projektów zakładających grubszą warstwę izolacji, wykorzystać można z kolei PAROC Linio 80 – płytę lamellową, której ułożone prostopadle do ocieplanej powierzchni włókna gwarantują wyższą przyczepność do podłoża, co umożliwia szybki i łatwy montaż bez konieczności stosowania łączników mechanicznych. Płyta lamelowa posiada bardzo dobrą izolacyjność cieplną oraz jest odporna na działanie alkaliów. Zastosowanie produktu stanowi doskonałe podłoże do zapraw klejowych oraz poprawia izolacyjność akustyczną i zwiększa odporność ogniową fasady otynkowanej.
Przeczytaj również: Atlas Roker G
Ze względu na naturalne właściwości wełny kamiennej, rozwiązania z serii PAROC Linio nie gromadzą wilgoci, są w pełni odporne na działanie zmiennych warunków atmosferycznych i zapewniają zdrowy mikroklimat wewnątrz pomieszczeń. Dzięki najwyższej klasie reakcji na ogień A1 odpowiadającej klasyfikacji „wyrób niepalny”, produkty wchodzące w skład systemu PAROC Linio spełniają wymagania stawiane w przepisach ochrony przeciwpożarowej dla izolacji termicznych i akustycznych budynków. Płyty charakteryzuje przy tym optymalna sprężystość, dzięki czemu z jednej strony łatwo dopasowują się do ewentualnych nierówności podłoża, a z drugiej – pomagają uzyskać gładką powierzchnię bazową pod zaprawę tynkarską.

Komponenty wchodzące w skład systemu:


• PAROC Linio 10,
• PAROC Linio 15,
• PAROC Linio 80.
Chemia budowlana - PAROC Linio - ETICS, system ociepleń ścian na wełnie mineralnej. Przekrój. Fot. Paroc
PAROC Linio - ETICS, system ociepleń ścian na wełnie mineralnej. Przekrój. Fot. Paroc

Wokół otworów okiennych i drzwiowych należy użyć izolacji termicznej PAROC Lino 15.

Rada eksperta – Adam Buszko, Szef Wsparcia Sprzedaży Izolacji Budowlanych w Paroc Polska. Ze względu na szybkość wiązania zaprawy klejowej, bardzo istotna jest dokładność montażu płyt fasadowych z wełny – niedopuszczalne jest np. korygowanie ułożenia płyt po upływie kilku minut od ich przyklejenia. W celu uzyskania trwałej warstwy izolacyjnej, zaprawę klejową nanosimy na płyty w dwóch etapach – zarówno, gdy kleimy całą powierzchnię, jak przy metodzie obwodowo -punktowej. W pierwszej kolejności gładką stroną pacy szpachlujemy całą powierzchnię płyty lub obwód i miejsca pod przyszłymi plackami kleju. Po wyschnięciu, na przygotowane miejsca nakładamy drugą warstwę zaprawy klejowej i rozprowadzamy równomiernie pacą zębatą 12x12 mm. Montaż zaczynamy od dołu, czyli od listwy cokołowej i w miarę postępowania w górę układamy płyty na mijankę, czyli z przesunięciem o pół długości w stosunku do płyt ułożonych niżej. Każdą z płyt przykładamy w odległości ok. 2 cm od poprzednich, a następnie dosuwamy na styk do ich krawędzi i dokładnie dociskamy pacą drewnianą, pokonując lekką sprężystość.
Chemia budowlana - Fot. Paroc
Fot. Paroc
Chemia budowlana - Katalog popularnych systemów ociepleń ETICS 2016
Katalog popularnych systemów ociepleń ETICS 2016

System opisany jest również w katalogu ETICS 2016. Zamów katalog ETICS 2016

REKLAMA:


Autor: Paroc - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(2.9)

Jesteś w dziale:

Taśmy, folie, siatki

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt