chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Taśmy Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
str. główna » taśmy, folie, siatki » Skuteczna hydroizolacja dzięki zaprawie uszczelniającej DSF® 523 Sopro

Skuteczna hydroizolacja dzięki zaprawie uszczelniającej DSF® 523 Sopro

25.08.2016
Jeżeli chcemy wykonać hydroizolację w pomieszczeniu narażonym na oddziaływanie wody lub wilgoci warto zainwestować w materiały wysokiej jakości.

Chemia budowlana - Fot. Sopro
Fot. Sopro
Niedostateczna dbałość o właściwe wykonanie prac hydroizolacyjnych w obrębie pomieszczeń narażonych na działanie wody jest niczym sportowy falstart – dyskwalifikuje już na starcie, ostrzegając przed późniejszymi konsekwencjami tego zaniedbania. A jest ich wiele: zalane pomieszczenia, konieczność szybkiego remontu i straty z nim związane, a w najgorszym przypadku roszczenia odszkodowawcze czy negatywny wpływ na zdrowie użytkowników. – Pomieszczenia obciążone wilgocią posiadają zazwyczaj okładzinę z płyt lub płytek ceramicznych. Należy jednak podkreślić, że okładzina ceramiczna w pomieszczeniu wilgotnym sama w sobie nie posiada właściwości uszczelniających. W przypadku projektowania lub wykonywania pomieszczenia narażonego na oddziaływanie wilgoci, konieczne jest zastosowanie trwałego i niezawodnego uszczelnienia, zaś fugi wraz z okładziną należy traktować jako układ wodoprzepuszczalny - podkreśla Daria Bielska-Muszalik, Product Manager Sopro. Wystarczy kilka prostych kroków, by zapobiec problemom i zawczasu zabezpieczyć łazienkę, taras czy basen stosując uszczelnienie Sopro, które w pomieszczeniach wilgotnych czuje się „jak ryba w wodzie”.

Chemia budowlana - Fot. Sopro
Fot. Sopro
DSF® 523 to jednoskładnikowa, cementowa zaprawa uszczelniająca do wytwarzania elastycznych powłok nieprzepuszczających wody i mostkujących pęknięcia, dedykowana zwłaszcza do uszczelnienia balkonów, tarasów, natrysków, pralni, toalet, basenów kąpielowych, narażonych na wysokie obciążenie wodą. Mimo, że grubość uszczelnienia jest niewielka – swoją rolę spełnia bowiem już przy 2 mm warstwie, co w kontekście wydajności produktu jest prawdziwym ewenementem na polskim rynku chemii budowlanej - gwarantuje, że konstrukcja pod nim pozostaje trwale sucha. Aplikacja zaprawy jest bardzo prosta i można ją wykonać poprzez nakładanie wałkiem, pędzlem, szpachlą lub metodą natryskową. Po związaniu, Sopro DSF® 523 tworzy elastyczną, wodoszczelną powłokę, chroniąc wszystkie warstwy znajdujące się pod uszczelnieniem. Zaprawę można nanosić na wilgotne oraz niewysezonowane podłoże betonowe np. świeżo wykonany jastrych, mineralne podłoża z betonu, betonu lekkiego, betonu komórkowego, tynków cementowych i cementowo-wapiennych, płyt gipsowo-kartonowych i gipsowo-włóknowych czy murów o pełnych spoinach i równej powierzchni, ale DSF poradzi sobie doskonale również w zbiornikach wody użytkowej do 4 m głębokości.
REKLAMA:


Wodne konkurencje budowlane wymagają odpowiedniego przygotowania – tu nie ma bowiem miejsca na pomyłki. By nie zostać zdyskwalifikowanym jeszcze przed startem postawmy na sprawdzone i pewne rozwiązania, by nasze projekty wykonawcze „nie poszły na dno”.

Zużycie: ok. 1,4 kg/m² na 1 mm grubości warstwy.

Autor: Sopro - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(3.8)

Jesteś w dziale:

Taśmy, folie, siatki

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2024 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt