chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Renowacje i ochrona Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa

Renowacje i ochrona

Czytaj więcej chemia budowlana - Przygotuj drewno do nowego sezonu
sposób wyświetlania:
Renowacje i ochrona elewacji

Brak izolacji lub też jej nieszczelność umożliwiają wnikanie wody zewnętrznej zarówno w strukturę ścian, jak i do wnętrza budynku.

Skuteczność tynków renowacyjnych nie zależy tylko od jakości użytych produktów, ale również od prawidłowego ich nakładania.

W obiektach historycznych konstrukcje murowe wykonywano najczęściej z kamienia i cegły. Podstawowym spoiwem było wapno, gips, glina, a w późniejszym okresie cement.

System tynków renowacyjnych stanowi ochronę przed wodą nie wywierającą ciśnienia na przegrodę.

Tynk jest nie tylko kolorowym wykończeniem elewacji, ale przede wszystkim chroni ściany przed niszczeniem. Aby spełniał swoją funkcję przez długie lata, co jakiś czas musimy robić jego przegląd i uzupełniać ubytki. Do tego celu świetnie nadaje się elastyczny, przyczepny do powierzchni porowatych Akryl do fasad Tytan Professional.

W celu unormowania i standaryzacji pojęcia tynku renowacyjnego niemiecka organizacja Naukowo-Techniczna Grupa Robocza ds. Utrzymania Budowli i Ochrony Zabytków (WTA) wydała instrukcję oznaczoną numerem WTA-2-2-91, w której określono szczegółowe wymagania techniczne oraz kryteria kontroli tynków renowacyjnych.

Nie tylko uroda tynków ucierpieć może z powodu zawilgocenia ścian, mrozu czy krystalizacji soli. Tych samych czynników boją się cegły, kamień i zdobnicze elementy rzeźbiarskie. Ich destrukcja jest szpecąca, zwłaszcza dla obiektów zabytkowych i niszcząca dla innych, położonych głebiej, warstw elewacji i całej konstrukcji budynku.

Praktyczna informacja o metodzie izolacji ścian budynki metdą hydrofobową, wg technologii firmy Izomur.

19 marca br. wprowadzono nowe zasady przyznawania dopłat z budżetu państwa na termomodernizację i remont budynków.

Wodny żel lazurujący z nanofiltrem, zabezpieczającym przed szkodliwym działaniem promieniowania UV. Długotrwale zabezpiecza przed skutkami narażenia na oddziaływanie warunków atmosferycznych na drewno.

Wiosenne słońce jest radosne, ale bywa też bezlitosne. Bez skrupułów odsłania brud i i uszkodzenia elewacji nawet kilkuletnich budynków. Jeżeli nasze ściany straciły tylko na estetyce, wystarczy je umyć za pomocą wody pod ciśnieniem i miękkiej szczotki, zagruntować, a następnie pomalować.

Badania konserwatorskie i wieloletnie doświadczenia nabyte podczas prac na elewacjach stały się powodem ponownego zainteresowania stosowaniem tradycyjnych zapraw w konserwacji zabytków architektury.

Firma Lakma wprowadziła na rynek nowy wyrób o nazwie Żywiczny Uszczelniacz Dekarski, który można aplikować na powierzchnie suche i wilgotne a nawet podczas deszczu.
123456
7
następna »
« poprzednia
Jesteś w dziale:

Renowacje i ochrona

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Error: Table 'nevicom2_chemia.chemia_najczesciej_czytane_renowacje' doesn't exist