chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Renowacje i ochrona Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa

Renowacje i ochrona

Czytaj więcej chemia budowlana - Renowacja mebli z V33

Sopro FL 526

Fuga szeroka elastyczna z trasem 2–20 mm

  właściwości  

Elastyczna, zawierająca tras, cementowa zaprawa fugowa. Spełnia wymagania CG2 WA, zgodnie z normą PN-EN 13888. Produkt o niskiej zawartości chromianów, zgodnie z Dyrektywą 2003/53/EWG.

- Do gresów
- Do podłóg ogrzewanych
- Zawiera tras reński
- Do spoin o szerokości 2–20 mm
- Do pomieszczeń i na zewnątrz
- Na ściany i podłogi

  zastosowanie  

Do spoinowania materiałów okładzinowych ze słabo chłonnej lub nie chłonnej ceramiki, jak płytki kamionkowe i gresy, ceramiczne płyty łupane, płyty podłogowe klinkierowe, kształtki betonowe i z kamienia naturalnego oraz szklane kształtki budowlane. Na balkony, tarasy i fasady.
logo firmy

  materiały do ściągnięcia  

Opakowanie:
Worek 25 kg
Fuga szeroka elastyczna z trasem Sopro FL jest elastyczną, zawierającą tras, cementową i szybkowiążącą zaprawą fugową do spoin o szerokości 2-20 mm. Dzięki przyspieszonemu tężeniu, właściwości dopasowania się do szczeliny oraz optymalnemu zachowaniu się podczas zmywania wskazana jest do płytek i płyt słabo chłonnych. Fuga szeroka elastyczna z trasem Sopro FL przy fugowaniu, przeprowadzonym fachowo i ze znajomością przedmiotu utwardza się bez powstawania rys i umożliwia szybkie użycie ułożonej i zafugowanej okładziny.
Do czystego naczynia wlać ok. 4,25-4,75 l wody przy 25 kg worku zaprawy lub 0,85-0,95 l przy 5 kg opakowaniu zaprawy (przy spoinowaniu powierzchni ściennych udział wody odpowiednio zredukować), następnie dozować zaprawę Sopro FL i wymieszać mechanicznie przy pomocy mieszadła aż do uzyskania jednolitej, pozbawionej grudek, konsystencji. Dla uzyskania większej jednorodności materiału, najpierw konsystencja powinna być nieco gęstsza, następnie należy ją rozcieńczyć do właściwej do obróbki przez dodanie wody. Po upływie czasu dojrzewania, 3- 5 minutach, ponownie dokładnie wymieszać. Świeżą zaprawę fugową Sopro FL wprowadzić do wyskrobanej i czystej spoiny, lekko zwilżonej wodą w zależności od grubości i chłonności płytek, przy pomocy pacy do fugowania lekko naciskając, tak aby dokładnie wypełnić cały jej przekrój. Nie obsypywać suchą zaprawą fugową. Po odpowiednim czasie zafugowaną okładzinę z płytek zmyć do czysta, po przekątnej do siatki spoin, bez wymywania ich powierzchni. Zaspoinowana powierzchnia staje się przez to wygładzona i zagęszczona. Podczas procesu utwardzania spoinę ewentualnie zwilżyć czystą wodą.
Zawiera cement. Z wodą/wilgocią tworzy związek o silnych właściwościach alkalicznych, dlatego należy chronić oczy i skórę. W przypadku kontaktu ze skórą dokładnie opłukać wodą. W przypadku kontaktu z oczami dokładnie opłukać wodą i skonsultować się z lekarzem.
Proporcje mieszania:
4,25-4,75 l wody : 25 kg Sopro FL przy fugowaniu podłóg
4,00-4,50 l wody : 25 kg Sopro FL przy fugowaniu ścian
0,85-0,95 l wody : 5 kg Sopro FL przy fugowaniu podłóg
0,80-0,90 l wody : 5 kg Sopro FL przy fugowaniu ścian
Czas dojrzewania: 3–5 minut
Czas użycia: Ok. 30-40 minut; związanej zaprawy nie należy uzdatniać do ponownego użycia przez dodanie wody lub zmieszanie ze świeżą zaprawą
Możliwość chodzenia: Po ok. 2 godzinach
Możliwość obciążania: Po ok. 12 godzinach
Dane czasowe: Odnoszą się do normalnego zakresu temperatur +23 °C, przy względnej wilgotności powietrza 50%; wyższe temperatury skracają, niższe wydłużają podane dane czasowe
Temperatura stosowania: Od +5 °C do +25 °C (podłoże, materiał, powietrze)
Szerokość spoiny: 2 – 20 mm
Zużycie: Ok. 2,0-2,5 kg/m2 przy płytkach o formacie 11,5x24 cm lub 20x20 cm i szerokości spoiny ok. 10 mm
Jesteś w dziale:

Renowacje i ochrona

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt