chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Renowacje i ochrona Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
str. główna » renowacje » Zimowe piany Soudal

Zimowe piany Soudal

18.12.2012
Zimowe miesiące często sprzyjają… obnażeniu nieszczelności naszych okien i drzwi. Przekłada się to na uszkodzenie warstwy izolacji termicznej naszego domu, a tym samym na podniesienie kosztów ogrzewania. Na szczęście z remontem nie musimy czekać aż do wiosny. W pracach remontowych pomocne będą piany zimowe Soudal - Soudafoam Gun Winter - o specjalnej formule umożliwiającej pracę nawet w temperaturach -10oC. Z kolei do ekstremalnych warunków – 25oC firma poleca Soudafoam Maxi Express do niskich temperatur.

Chemia budowlana - Zimowe piany Soudal

Nieszczelny kłopot


Zima zagościła w naszym kraju. Wraz ze spadkiem temperatur odczuwamy nieszczelności naszych okien oraz drzwi powstałe w wyniku ich wadliwego montażu np.: niewłaściwego osadzenia lub nieprawidłowego zaizolowania. Przy takich problemach nawet energooszczędne okna nie uchronią nas przed koniecznością dodatkowego ogrzewania pomieszczeń, które generuje znaczące koszty.
O zaistniałym kłopocie poinformuje nas m.in. para wodna, którą zaobserwować można zebraną wokół ościeży.

Remont zimową porą


Nieszczelności ujawniają się w okresie, który zdecydowanie nie sprzyja pracom remontowym. By zaradzić temu problemowi Soudal stworzył piany montażowe idealne do stosowania w niskich temperaturach. Sięgnąć możemy po Soudafoam Gun Winter: wysokiej jakości jednoskładnikową pistoletową piankę montażowo-uszczelniającą idealną do pracy podczas niskich temperatur. Opcjonalnie do wyboru mamy również pianę Soudafoam Gun Winter w systemie Click&Fix. Dzięki ich specjalnej formule struktura komórkowa utwardzonej pianki oraz jej parametry montażowe będą prawidłowe nawet w temperaturach bliskich -10ºC. Niski stopień rozprężenia tych produktów pozwala zamontować okno w trakcie zimy bez ryzyka wypaczenia profili okiennych. Z kolei ich stabilność wymiarowa oraz sprężystość w niskich temperaturach sprawiają, że wykonane z ich pomocą uszczelnienia nie ulegną wykruszeniu, czy odkształceniu nawet przy znacznych różnicach temperatury. Piany zimowe Soudal wykazują bardzo dobrą przyczepność do większości podłoży budowlanych - nie ściekają nawet po pionowych powierzchniach wykonanych z PVC czy aluminium.

REKLAMA:


Chemia budowlana - Zimowe piany Soudal

Remont… przy – 25oC


Soudafoam Maxi Express do niskich temperatur to wysokowydajna i szybkoutwardzalna poliuretanowa piana pistoletowa. Przeznaczona jest do aplikacji w ekstremalnych warunkach klimatycz­nych - przy niskiej tem­pera­tu­rze (do -25oC) i wilgotności po­wie­trza. Cechuje ją także bardzo krótki czas naskórkowania i utwardzanie w przekroju (w optymalnych warunkach naskórek tworzy się już po 4 minutach). Produkt nie wymaga uzupełnienia warstwy po aplikacji w warunkach ograniczonej wilgotności ani nie rozpręża się wtórnie wraz ze wzrostem temperatury. Wykazuje dobrą izolacyjność termiczną oraz akustyczną. Piana jest doskonale przyczepna do typowych podłoży budowlanych m.in. do muru, cegły, betonu, kamienia, drewna, PCV, aluminium, w tym również pokrytego powłokami proszkowymi, powierzchni szkliwionych, itp. Dodatkowo jest odporna na wyziębienie zarówno w czasie transportu jak i długotrwałego przechowywania. Idealnie sprawdzi się przy uszczelnianiu w trakcie montażu ościeżnic okiennych i drzwiowych, parapetów, rolet i stopni schodów w warunkach zimowych  (do -25oC), wypełnianiu i izolacji przepustów rurowych i kablowych, elementów instalacji centralnego ogrzewania i wodno - kanalizacyjnej, wypełnianiu i wygłuszaniu ścian działowych, elementów prefabrykowanych w konstrukcjach szkieletowych, jako izolacja termiczna i akustyczna podłóg, poddaszy, dachów, systemów klimatyzacyjnych oraz w wypełnianiu szczelin w złączach ściennych i stropowych.

Autor: Soudal - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(3.3)

Jesteś w dziale:

Renowacje i ochrona

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt