chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Renowacje i ochrona Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
str. główna » renowacje » Wiosenna impregnacja drewna

Wiosenna impregnacja drewna

15.02.2012
Wiosna to najlepszy czas na impregnację drewnianych domów, altan, pergoli, płotów. Aby wykonać to sprawnie i osiągnąć zadowalający efekt, najlepiej użyć sprawdzonych środków jak impregnat ochronno-dekoracyjny DREWNOKOLOR. Produkt solidnie zabezpiecza powierzchnię drewna przed owadami, grzybami i sinizną, oraz destrukcyjnym działaniem promieniowania UV i wilgoci.

Chemia budowlana - Wiosenna impregnacja drewna
DREWNOKOLOR to preparat ochronno-dekoracyjny firmy Lakma, który doskonale impregnuje powierzchnie drewniane lub drewnopochodne. Wnika głęboko w strukturę materiału, zapewniając długotrwałą ochronę przed rozwojem grzybów czy sinizny. Solidna powłoka zabezpiecza powierzchnie drewnianych płotów, altan i stropów przed działaniem czynników zewnętrznych i zapewnia ich niezmienny wygląd na lata.
REKLAMA:


Dzięki zastosowaniu technologii NANO CODE oraz wodoodpornych wosków impregnat doskonale zabezpiecza powierzchnie przed wilgocią. Nanocząsteczki wnikają głęboko w strukturę drewna tworząc szczelną warstwę, która nie pozwala przenikać wodzie do wnętrza. Z kolei zawarte w produkcie pigmenty nieorganiczne chronią drewno przed promieniowaniem UV, które bywa dla niego równie szkodliwe jak wilgoć. Składniki preparatu sprawiają, że konstrukcje drewniane będą maksymalnie zabezpieczone przed wszelkimi czynnikami zewnętrznymi.

Impregnat DREWNOKOLOR nie tworzy widocznej gołym okiem powłoki. Zachowuje naturalny rysunek słoi drewna, jednocześnie barwiąc powierzchnię na wybrany kolor. Preparat doskonale odświeża oraz przedłuża żywotność konstrukcji drewnianych.

Chemia budowlana - Wiosenna impregnacja drewna
Systematyczne impregnowanie drewnianych elementów narażonych na czynniki atmosferyczne jest kluczowe do tego, by służyły nam one długo i zachowały swoje właściwości. Pamiętajmy, że drewno jest materiałem bardzo podatnym na wilgoć. Pod jej wpływem drewno zaczyna pracować, przez co tworzą się w nim szczeliny. W nich zaś po pewnym czasie pojawiają się grzyby i glony, które dopełniają dzieła zniszczenia. Nie mniej destrukcyjnie na elementy drewniane działają promienie UV.Dlatego też warto korzystać z impregnatów do drewna, takich jak Drewnokolor, które tworzą trwałą barierę zabezpieczającą. Zawierają one w swoim składzie nanocząsteczki i specjalne woski zabezpieczające drewno przed wnikaniem wilgoci, która tworzy dogodne warunki do rozwoju wspomnianych wcześniej grzybów i glonów, a także przed promieniami UV. Nim jednak nałożymy ochronną warstwę impregnatu musimy sprawdzić czy powierzchnia, którą chcemy zabezpieczać jest sucha. Jeżeli w ciągu ostatnich dni była ona narażona np. na opady, lub może być narażona na deszcz kilkanaście godzin po impregnacji, wtedy powinniśmy odłożyć w czasie nakładanie warstwy. Jeżeli jednak drewno będzie suche, to po wcześniejszym oczyszczeniu go z wszelkich zabrudzeń i tłustych plam za pomocą szczotki lub papieru ściernego, możemy przejść do nakładania impregnatu pędzlem. Potem wystarczy tylko odczekać kilkanaście minut i jego nadmiar usunąć za pomocą suchego pędzla.

Warto pamiętać, że do impregnowania drewna można wykorzystać także emalię i lakierobejce. Produkty te zabezpieczają drewno tak samo skutecznie lecz różnią się poziomem krycia. Po naniesieniu lakierobejcy w określonej barwie widoczny jest kolor razem z naturalnym rysunkiem drewna, natomiast emalia pokrywa barwą całą powierzchnię

Chemia budowlana - Andrzej Cholewka, ekspert firmy Lakma
Andrzej Cholewka, ekspert firmy Lakma

Andrzej Cholewka, ekspert firmy Lakma


Systematyczne impregnowanie drewnianych elementów narażonych na czynniki atmosferyczne jest kluczowe do tego, by służyły nam one długo i zachowały swoje właściwości. Pamiętajmy, że drewno jest materiałem bardzo podatnym na wilgoć. Pod jej wpływem drewno zaczyna pracować, przez co tworzą się w nim szczeliny. W nich zaś po pewnym czasie pojawiają się grzyby i glony, które dopełniają dzieła zniszczenia. Nie mniej destrukcyjnie na elementy drewniane działają promienie UV.
Dlatego też warto korzystać z impregnatów do drewna, takich jak Drewnokolor, które tworzą trwałą barierę zabezpieczającą. Zawierają one w swoim składzie nanocząsteczki i specjalne woski zabezpieczające drewno przed wnikaniem wilgoci, która tworzy dogodne warunki do rozwoju wspomnianych wcześniej grzybów i glonów, a także przed promieniami UV. Nim jednak nałożymy ochronną warstwę impregnatu musimy sprawdzić czy powierzchnia, którą chcemy zabezpieczać jest sucha. Jeżeli w ciągu ostatnich dni była ona narażona np. na opady, lub może być narażona na deszcz kilkanaście godzin po impregnacji, wtedy powinniśmy odłożyć w czasie nakładanie warstwy. Jeżeli jednak drewno będzie suche, to po wcześniejszym oczyszczeniu go z wszelkich zabrudzeń i tłustych plam za pomocą szczotki lub papieru ściernego, możemy przejść do nakładania impregnatu pędzlem. Potem wystarczy tylko odczekać kilkanaście minut i jego nadmiar usunąć za pomocą suchego pędzla.
Przeczytaj również: Czym aplikować impregnat
Warto pamiętać, że do impregnowania drewna można wykorzystać także emalię i lakierobejce. Produkty te zabezpieczają drewno tak samo skutecznie lecz różnią się poziomem krycia. Po naniesieniu lakierobejcy w określonej barwie widoczny jest kolor razem z naturalnym rysunkiem drewna, natomiast emalia pokrywa barwą całą powierzchnię.

Źródło : Lakma
fot. Lakma

Autor: Lakma - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(1.8)

Jesteś w dziale:

Renowacje i ochrona

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2024 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt