chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Renowacje i ochrona Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
str. główna » renowacje » Posadzki poliuretanowe Remmers PUR

Posadzki poliuretanowe Remmers PUR

21.11.2011
Przed ponad 60 laty komputer stał sie maszyną do gier. Berlińskie Muzeum Gier Komputerowych od wielu lat towarzyszy rozwojowi wydarzeń w tym świecie i w styczniu 2011 znalazło stałą siedzibę w Berlinie, w dzielnicy Friedrichshain. Prezentuje tam ewolucję kultury gamingowej. Od pierwszej gry (zestrzeliwanie małych, białych punktów za pomocą białego statku kosmicznego), przez duże automaty zręcznościowe (zielony statek kosmiczny zestrzeliwujący czerwone punkty), aż po gry trójwymiarowe najnowszej generacji (kolorowy statek kosmiczny leci przez jeszcze bardziej kolorowe tunele). Wszystko to można wypróbować na miejscu, w muzeum. Dla każdego zwiedzającego fascynująca jest przy tym rosnąca perfekcja gier, połączenie technologii i ludzkiej kreatywności.

Chemia budowlana - Posadzki poliuretanowe Remmers PUR


REKLAMA:


„Zwiedzając nową stałą ekspozycję „Gry komputerowe - ewolucja" goście muzeum mogą się cofnąć do początków tego massmedium" -wyjaśnia dyrektor muzeum, Andreas Lange. „Na około 670 metrach kwadratowych, w dawnej „Cafe Warschau", stworzyliśmy poligon gier i eksperymentów, który umożliwia przeżycie na własnej skórze historii kultury i techniki gier komputerowych. Inscenizacje medialne i interaktywne eksponaty zapraszają do poznawania historycznego rozwoju i perspektyw rozwojowych. Wystawa zarówno z punktu widzenia zawartości jak i jej prezentacji skierowana jest do szerokiej publiczności -do wszystkich generacji, klas szkolnych, rodzin, turystów odwiedzających Berlin, do graczy i specjalistów a także osób ogólnie zainteresowanych tematem".

Chemia budowlana - Posadzki poliuretanowe Remmers PUR

SOLIDNE PODSTAWY


Fantazja projektantów gier komputerowych tworzy w przewarzającej części nowe, futurystyczne światy, w których dominująca rolę odgrywa technika. Takie wirtualne scenariusze muszą mieć oczywiście solidne oparcie w realiach Muzeum Gier. W naszym przypadku: nowoczesne, wytrzymałe na ścieranie i ściskanie, cieczoszczelne i wykonane bezspoinowo posadzki. W związku z tym wykładziny dywanowe, laminaty, parkiet, korek, PCV nie wchodziły w grę. Łącznie należało pokryć powłoką 900 m2 posadzki. Przy wyborze posadzki brano pod uwagę dużą ilość zwiedzających, co stanowi dla podłóg istotne obciążenie. Jednak decydujący wpływ na wybór systemu miały względy prawne. Od wiosny 2009 roku w obiektach użyteczności publicznej mogą być stosowane wyłącznie materiały posiadające certyfikat nadzoru budowlanego, zgodne z wytycznymi AgBB DIBt. Dowiedziona musi być fizjologiczna obojętność produktu dla zdrowia człowieka wynikająca z braku emisji szkodliwych substancji (na ile to w praktyce osiągalne). Ostatecznie zatwierdzony został system posadzkowy Remmers, oparty na żywicy poliuretanowej „Remmers WDD", który jako pierwszy produkt budowlany uzyskały dopuszczenie do stosowania w pomieszczeniach wewnętrznych. Certyfikowany system poliuretanowy Rem-mers jest elastyczny, mostkuje rysy, jest odporny na uderzenia, daje się indywidualnie kształtować i układa się bezspoinowo.

Chemia budowlana - Posadzki poliuretanowe Remmers PUR

Budowa powłoki PUR Uni Color na 900 m2


1) Gruntowanie z zastosowaniem Epoxy GL 100
2) Powłoka PUR Uni Color RAL 7023, (elastyczna, tłumiąca kroki, pigmentowana powłoka poliuretanowa przeznaczona do pomieszczeń dziennego pobytu ludzi)
3) Posypka z szarych płatków Artico Flake
4) Zamknięcie z PUR Aqua Top 2K M (jedwabiście matowe, wodne zamknięcie, sprawdzone przez AgBB pod kątem emisji VOC)

Źródło: Remmers

Autor: Remmers - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(0)

Jesteś w dziale:

Renowacje i ochrona

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt