chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Renowacje i ochrona Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
str. główna » renowacje » Impregnaty do ochrony drewna firmy Remmers

Impregnaty do ochrony drewna firmy Remmers

31.03.2011
Ekologiczny materiał budowlany, odnawialny surowiec, krótki czas budowy, doskonały bilans ekologiczny, dobre parametry termoizolacyjne – budowanie z drewna przeżywa renesans. Pomimo wszystkich tych zalet właściciele domów drewnianych, desek tarasowych i mebli ogrodowych nie powinni zapominać, że drewno jest materiałem, które ze swej natury nie ma nieograniczonej trwałości. Grzyby, insekty, ale także wiatr i warunki pogodowe stanowią stałe obciążenie dla tego solidnego materiału budowlanego.

Chemia budowlana - Impregnaty do ochrony drewna firmy Remmers
Dlatego też w szczególności drewno stosowane na zewnątrz wymaga specjalnej troski i skutecznej ochrony. Aby na długi czas zachować piękno i siłę naturalnego materiału budowlanego, warto przewidzieć zastosowanie lazur. Wnikają one głęboko w drewno, mimo to nie wpływają negatywnie na procesy „oddychania” drewna. Wysokie wymagania stawiane wobec środków ochrony drewna pełniących jednocześnie funkcję dekoracyjną spełnia nowa Aidol HK-Lasur, z jej wywierającą duże wrażenie zdolnością do ochrony drewna przed sześcioma rodzajami zagrożenia. Czy to promieniowanie ultrafioletowe, wilgoć, sinizna, zgnilizna, żerowanie os czy też pleśń – najnowocześniejsza kombinacja substancji aktywnych przy zwiększonej zawartości fazy stałej, spoiwie typu high-solid i warstwie gruntującej stanowią niezawodną podstawę wieloaspektowej ochrony. Wyraźny efekt „perlenia” wody uzmysławia długotrwałą ochronę przed wpływem warunków klimatycznych nawet laikom w tej dziedzinie. Cienka błona otula bezpiecznie drewno, nie pękając i nie łuszcząc się. Po kilku latach można dokonać jej renowacji bez specjalnych nakładów czasowych na prace przygotowawcze, jak szlifowanie czy usuwanie starej bejcy. Niezawodna lazura ochronna do drewna dostępna jest w 16 kolorach, a dzięki niewielkiej zawartości rozpuszczalników (VOC) spełnia wymagania aktualnych dyrektyw UE.
REKLAMA:


Chemia budowlana - Impregnaty do ochrony drewna firmy Remmers
Skutecznym środkiem ochrony tarasów jest też wodna powłoka do drewna stosowanego na zewnątrz -Induline OW-815. Dzięki zastosowaniu specjalnych surowców drewniane elementy budowlane opatrzone zostają hydrofobową, otwartą dyfuzyjnie powłoką, w wyniku czego zmniejszone zostaje zjawisko pęcznienia i kurczenia się drewna. Induline OW-815 jest bardzo wydajnym produktem opartym na wodzie. Nie pęka i nie łuszczy się i może być aplikowany zarówno ręcznie, jak i na dowolnych urządzeniach.

Chemia budowlana - Impregnaty do ochrony drewna firmy Remmers
Nowa generacja produktów z jednej strony penetruje w głąb drewna, z drugiej zaś tworzy cienką, odporną na zniszczenie powłokę na jego powierzchni, zapobiegającą uszkodzeniom mikrobiologicznym. Pozostałe składniki stanowią: nowoczesny absorber promieniowania UV i stabilizatory ligniny, silnie redukujące jej fotooksydacyjny rozkład. Produkt jest szczególnie przydatny do pokrywania tarasów z drewna typu teak, bangkirai, modrzew, daglezja również z uwagi na swą dobra przyczepność na mokro. W takim samym stopniu dotyczy to innych drewnianych elementów budowlanych i drewna elewacyjnego. W przypadku stosowania na meblach ogrodowych efektem jest naturalny, matowy wygląd drewna i jedwabistość powierzchni w dotyku.

Autor: Remmers - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(3.2)

Jesteś w dziale:

Renowacje i ochrona

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt