chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Renowacje i ochrona Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
str. główna » renowacje » System ochrony drewna firmy Remmers

System ochrony drewna firmy Remmers

23.02.2011
Plac zabaw w Moby Dicku
Drewniana konstrukcja nośna zabezpieczona środkiem Remmers Holzschutz


Chemia budowlana - System ochrony drewna firmy Remmers
„Kąpać się w Morzu Północnym, wędrować po przybrzeżnych płyciznach, bujać w obłokach i podziwiać zachody Słońca”: do tych znanych atrakcji północnomorskie kąpielisko w Friedrichskoog dołożyło nową: kryty plac zabaw w wnętrzu „wyrzuconego na brzeg” wieloryba. Drewniany olbrzym ma 125 metrów długości i dwa piętra wysokości. Niewrażliwy na warunki pogodowe świat gier i zabaw tworzą: ścianka wspinaczkowa Nemo, ekscytujący labirynt z wieloma zjeżdżalniami, mostkami i linami, sześć trampolin, różne grody i zamki „do skakania”, tor go-kartów elektrycznych, liczne punkty gastronomiczne itd. Budowla została wzniesiona z 25 łukowych wiązarów z drewna równowarstwowego, tworzących główne rusztowanie drewnianej konstrukcji nośnej. Wszystkie łuki mają ten sam promień, zaś zmieniająca się wysokość kalenicy i obrysu wynika jedynie z różnej długości łuków konstrukcji. Dla Przedsiębiorstwa Drzewnego braci Schutt, które wraz z Biurem Architektonicznym Rimpf wykonało i zrealizowało projekt konstrukcji, przedsięwzięcie stanowiło duże wyzwanie. Montaż konstrukcji nośnej rozpoczął się od poskładania zestawu stężałych już elementów z drewna warstwowego. Była to faza krytyczna, ponieważ cenne elementy wymagały dającego pewność zabezpieczenia przed wietrzeniem i zanieczyszczeniem, aby całą konstrukcję bezpiecznie i czysto umieścić na właściwym miejscu. Dlatego do tymczasowej ochrony powierzchni zastosowany został Remmers Leimbinderschutz.
Przeczytaj również: Jak konserwować podłogi PCV
REKLAMA:


Chemia budowlana - System ochrony drewna firmy Remmers
Produkt ten już od wielu dziesięcioleci sprawdza się w przypadku spektakularnych budów. Zapewnia potrzebny poziom ochrony podczas transportu i w fazie budowy, a także umożliwia łatwe i ekonomiczne stosowanie poprzez aplikację za pomocą tak zwanych szczotek dywanowych lub techniką natryskową. Dzięki bardzo krótkim czasom schnięcia zapewnia możliwość sztaplowania powlekanych elementów w układzie „mokre na mokre”, bez blokowania elementów. Łagodny dla środowiska naturalnego środek ochrony drewna nie zawiera substancji czynnych, zwalczających niszczące drewno grzyby czy owady, jest naturalnie matowy, ma łagodny zapach, który po wyschnięciu zanika.

Ochrona narażonych na wietrzenie wiązarów klejonych za pomocą systemu Aidol:

1. Imprägniergrund GN:


oparty na rozpuszczalniku środek ochrony drewna służący do zabezpieczania drewna obciążanego statycznie zgodnie z DIN68 800-3.
Przeczytaj również: Budowa domu pasywnego
Chemia budowlana - System ochrony drewna firmy Remmers

2. Aidol HK-Lasur, srebrno-szary:


Ten klasyk wśród lazur ochronnych do drewna został w roku 2009 ponownie zoptymalizowany pod kątem długotrwałej ochrony drewna. Poprzez zwiększenie zawartości fazy stałej i zastosowanie nowego typu spoiwa typu high-solid osiągnięto skuteczniejszą i trwalszą ochronę powierzchni, przy czym stało się to widoczne dzięki efektowi „perlenia się” wody a pomalowanych środkiem płaszczyznach. Zapewniająca ochronę klasy premium przed sześcioma zagrożeniami lazura Remmers HK-Lasur przeznaczona do drewna stosowanego na zewnątrz działa równocześnie zwalczająco na siniznę, zgniliznę, pleśnie i glony, chroni przed promieniowaniem UV i wilgocią oraz uniemożliwia żerowanie os. Za pomocą tego „mul-tiochronnego” środka udało się również dekoracyjne zabarwienie podłoża kolorem przypominającym skórę wieloryba odcieniem szarości.

Drewno to fantastyczny materiał dający niemal nieograniczone możliwości realizacji architektonicznych pomysłów, a zastosowanie system ochrony drewna firmy Remmers zapewnia jego długotrwałą ochronę!

Autor: Remmers - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(2.4)

Jesteś w dziale:

Renowacje i ochrona

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt