chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Renowacje i ochrona Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
str. główna » renowacje » Obalamy mity: malujemy drewno na zewnątrz w niskiej temperaturze

Obalamy mity: malujemy drewno na zewnątrz w niskiej temperaturze

22.11.2019
Sezon na pracę z drewnem skończył się wraz z nadejściem jesieni? Nic bardziej mylnego! Teraz drewniane elementy zdobiące balkony, tarasy i ogrody można z łatwością zabezpieczyć nawet w temperaturze bliskiej zeru i przy podwyższonej wilgotności. Innowacyjna Lakierobejca Pogodoodporna marki Bondex jako jedyna na rynku umożliwia malowanie drewna od wczesnej wiosny do późnej jesieni.

Chemia budowlana - Fot. Bondex
Fot. Bondex

Sezon na prace w ogrodzie wydłużony do maksimum


Drewniane deski i meble ogrodowe zakupione np. w markecie budowlanym najczęściej potrzebują dodatkowej ochrony, by zimując na zewnątrz, nie uległy zniszczeniu. Późna jesień zwykle oznacza koniec sezonu na prace na zewnątrz. Ze względu na niską temperaturę, podwyższoną wilgotność drewna i duże prawdopodobieństwo opadów używanie tradycyjnych środków ochronno-dekoracyjnych jest niemożliwe. Doskonałą alternatywą jest Lakierobejca Pogodoodporna, którą można stosować mimo fatalnej aury panującej na zewnątrz. Skutecznie ochroni drewno i zapewni doskonały efekt dekoracyjny.

Chemia budowlana - Fot. Bondex
Fot. Bondex

Jak chronić i pielęgnować drewno na tarasie jesienią?


Większość środków dostępnych na rynku nie nadaje się do użycia późną jesienią. Lakierobejca Pogodoodporna marki Bondex, dzięki zastosowaniu innowacyjnej technologii łamie ten stereotyp. Można zabezpieczyć nią drewno w niesprzyjających warunkach pogodowych, nawet w temperaturze 0°C i przy dużej wilgotności powietrza.
Przeczytaj również: Lazurowanie drewna w ogrodzie
Jesienią często mamy do czynienia z szybko zmieniającą się pogodą, czemu towarzyszą nagłe opady i ochłodzenie. Dzięki swoim właściwościom Lakierobejca Pogodoodporna doskonale nadaje się do zabezpieczenia drewna po sezonie. Prace w ogrodzie możemy przeprowadzić nawet w chłodny dzień lub kiedy prognozowane są opady deszczu. Co więcej, lakierobejca opracowana na bazie unikatowych żywic akrylowych, tworzy warstwę ochronną odporną na deszcz już po 30 minutach od aplikacji. Co to oznacza? Świeża powłoka nie zostanie wymyta, a ewentualne opady deszczu nie zrujnują naszego wysiłku. Na uwagę zasługuje fakt, że Lakierobejca Pogodoodporna skutecznie chroni drewno aż do 10 lat przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi i promieniami UV, a powłoka jest odporna na grzyby pleśniowe i glony – mówi Aneta Jarosz-Pałach, Brand Manager marki Bondex.

REKLAMA:

Łatwa aplikacja i szybki czas schnięcia umożliwiają przeprowadzenie renowacji w ciągu jednego dnia i to bez pomocy fachowców.

Chemia budowlana - Fot. Bondex
Fot. Bondex

W zgodzie z trendami


Od kilku sezonów w aranżacji króluje naturalne drewno, ba! Grono miłośników zyskują także motywy słojów i sęków, które spotkać można w dodatkach, w formie dekoracji ściennych czy we wzorach pościeli. Zachwyt naturą widoczny jest także na miejskich balkonach. Hitem aranżacyjnym są drewniane meble zarówno w naturalnym odcieniu brązu, jak i te w nieco bardziej odważnych barwach jak szara jodła lub biały cedr. Do ich zabezpieczenia także nada się wysokiej jakości Lakierobejca Pogodoodporna marki Bondex.

Lakierobejca delikatnie barwi powierzchnię drewna na wybrany przez nas kolor oraz tworzy mocną i elastyczną powłokę o subtelnym półmatowym wykończeniu. To jest raczej małym wyróżnikiem. Skupiłabym się tu raczej na nowoczesnej kolorystyce. Dzięki bogatej palecie kolorystycznej, w której znajduje się stylowa biel, stonowana szarość i naturalne brązy, dodamy drewnianym elementom eleganckiego szyku – dodaje Aneta Jarosz-Pałach.

Chemia budowlana - Fot. Bondex
Fot. Bondex

Największym wrogiem ogrodowych mebli bez względu na rodzaj drewna, z jakiego zostały wykonane, jest wilgoć. Wyeksponowane zimą w ogrodzie muszą stawić czoła kapryśnej pogodzie. Niezabezpieczone drewno pochłania wodę, która wnika w jego strukturę, powodując pęcznienie i pęknięcia. Tylko dzięki odpowiedniej konserwacji meble na balkonie oprą się zmiennym warunkom pogodowym, nie stracą na urodzie i pozostaną trwałe.

Warto pamiętać, że każde surowe drewno należy w pierwszej kolejności zabezpieczyć bezbarwnym impregnatem gruntującym. Bondex Wood Preserver wnika głęboko w drewno i zapobiega rozwojowi grzybów powodujących siniznę oraz skutecznie chroni przed owadami. Dodatkowo preparat stanowi dobrą bazę pod olej, ponieważ zwiększa jego wydajność i przyczepność.

(Oceń ten artykuł):
(4.2)

Jesteś w dziale:

Renowacje i ochrona

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2024 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt