chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Renowacje i ochrona Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
str. główna » renowacje » System KOESTER ORS (Oil Removal System)

System KOESTER ORS (Oil Removal System)

03.02.2010
Posadzki przemysłowe, w wyniku użytkowania ich na obiektach takich jak warsztaty, stocznie lub pomieszczenia przemysłu przeróbki ropy naftowej ulegają zanieczyszczeniu olejami oraz tłuszczami. KOSTER opracował innowacyjny system odolejania zanieczyszczonych powierzchni mineralnych, szczególnie betonowych, aby uczynić je odpowiednim podłożem pod różnorodne systemy posadzkowe.

System KOESTER ORS składa się z dwóch komponentów:
- zabiegi czyszczące zaolejenia przy użyciu specjalnego detergentu KOESTER ORS-D
- olejoodporny preparat gruntujący KOESTER ORS-C z pokryciem z piasku kwarcowego

REKLAMA:


KOESTER ORS-D penetruje w podłoże betonowe usuwając zanieczyszczenia pochodzące z olejów i/lub substancji organicznych na bazie węglowodorów, pozostawiając czyste podłoże pod powłokę z KOESTER ORS-C. Dzięki zastosowaniu obydwu produktów, otrzymujemy suchą i wolną od zanieczyszczeń powierzchnię, na którą można nanosić systemy powłokowe/posadzkowe. Skuteczność działania systemu ORS została potwierdzona na licznych obiektach w Stanach Zjednoczonych i Europie.

ORS Raport z aplikacji: Pomieszczenia szkoleniowe, Windsor (USA) [pobierz]
ORS Raport z aplikacji: Terminal NAFTA, Ventspils (Litwa) [pobierz]
ORS Raport z aplikacji: Hub City Ford, Lafayette (USA) [pobierz]
ORS Raport z aplikacji: AMBRAKE Inc., Elizabethtown (USA) [pobierz]
ORS Raport z aplikacji: Metso OY, Järrenpää (Finlandia) [pobierz]

Poniższy opis systemu pokazuje przebieg procesu czyszczenia:
Chemia budowlana - System KOESTER ORS (Oil Removal System)
1. Przed zastosowaniem Systemu KOESTER ORS podłoże powinno zostać odpowiednio przygotowane. Podłoże musi byc nośne i chłonne, należy upewnić się czy podłoże nie uległo uszkodzeniom wskutek korozji alkalicznej betonu lub w wyniku obecności związków siarki. Wszelkie typy zanieczyszczeń powierzchni jak stare powłoki, pozostałości klejów i warstw podkładowych należy usunąć mechanicznie poprzez piaskowanie.

Chemia budowlana - System KOESTER ORS (Oil Removal System)
2. Po odpowiednim przygotowaniu, podłoże jest czyszczone z zaolejenia. Detergent ORS-D rozpylany jest w postaci piany tak, aby dokładnie pokrywał czyszczoną powierzchnię. Wymagane jest nakładanie detergentu ORS-D w dwóch warstwach. Zużycie ORS-D wynosi 0,1÷0,2 l/m². Powierzchnię należy pozostawić na okres ok. 1 godziny. Czas ten umożliwi składnikom detergentu wniknąć w podłoże, dzięki czemu zanieczyszczenia wypłyną na powierzchnię. Po odczekaniu godziny rozpoczyna się etap czyszczenia mechanicznego przy użyciu gorącej wody oraz obrotowych urządzeń czyszczących. Podłoże zostaje oczyszczone z wydobytego na powierzchnię oleju oraz sladów piany. Po zmyciu powierzchni, stojąca woda jest usuwana za pomocą listwy ściągajacej oraz urządzeń próżniowych. W zależności od stopnia zaolejenia podłoża, może wystąpić konieczność nałożenia większej ilości warstw detergentu ORS-D i powtórzenie czynności czyszczenia powierzchni.

Chemia budowlana - System KOESTER ORS (Oil Removal System)
3. W następnym kroku roboczym nakładana jest powłoka z KOESTER ORS-C na oczyszczone, ale jeszcze wilgotne podłoże. ORS-C ma niską lepkość, co umożliwia jego nakładanie za pomocą wałka. Zużycie żywicy gruntujacej ORS-C wynosi ok. 0,4 l/m². Po wstępnym utwardzeniu żywicy, czyli po ok. 15÷20 minutach mokrą powłokę przesypuje się piaskiem kwarcowym. Zalecane zużycie piasku kwarcowego (o granulacji 0,3÷0,7 mm) wynosi ok. 0,5 kg/m². Przekrycie z piasku kwarcowego zwiększa przyczepność podczas nakładania kolejnych warstw posadzkowych. Po utwardzeniu żywicy ORS-C tj. po 12 godzinach, piasek niezwiązany z podłożem należy zmieść.

Chemia budowlana - System KOESTER ORS (Oil Removal System)
4. Po zakończeniu procesu nakładania systemu ORS, na oczyszczone i zagruntowane podłoże można nakładać warstwy wykańczające. Może to być powłoka z KOESTER Fliessboden 15, jednoskładnikowej zaprawy samopoziomujacej, nakładanej w warstwie o grubości 2÷8 mm. Na wykonaną w ten sposób posadzkę można wchodzić po ok. 3 godzinach. KOESTER Fliessboden 15 jest stosowana do wyrównywania podłoży mineralnych, zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz pomieszczeń, pod okładzinami ceramicznymi, powłokami ceramicznymi, jastrychami - równiez w pomieszczeniach mokrych, na balkonach i tarasach. KOESTER Fliessboden 15 nie jest wykończeniową powłoką dekoracyjną.

Źródło: www.koester.pl

Autor: Koester - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(0)

Jesteś w dziale:

Renowacje i ochrona

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt