chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Renowacje i ochrona Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
str. główna » renowacje » Jak odświeżyć i zabezpieczyć kostkę brukową?

Jak odświeżyć i zabezpieczyć kostkę brukową?

27.06.2018
Ważnym elementem otoczenia domu, ogrodu są podjazdy, chodniki ścieżki z kostki brukowej czy elementy architektury ogrodowej wykonane z betonu. Podnoszą walory estetyczne otoczenia, jak również zapewniają wygodną komunikację. Pomimo, że powierzchnie z kostki brukowej są bardzo odporne na zużycie mechaniczne oraz zmienne warunki atmosferyczne, palące słońce, deszcz i mróz, kolor kostki brukowej z czasem traci swoją intensywną barwę, blaknie, płowieje, tym samym negatywnie wpływa na wygląd otoczenia domu czy ogrodu.

Chemia budowlana - Fot. Botament
Fot. Botament

Wymiana nawierzchni z kostki brukowej zawsze wiąże się z dużymi kosztami, bałaganem wokół domu, brakiem możliwości korzystania z ciągów komunikacyjnych oraz zniszczeniem trawnika czy części roślin w ogrodzie. Aby uniknąć tak wielu trudności i nie obciążać naszego portfela można w inny szybki i łatwy sposób przeprowadzić renowację podjazdu, chodnika z kostki brukowej czy płyt betonowych.

Jeśli okładzina z kostki brukowej jest jeszcze w dobrym stanie ale jest już spłowiała bez wyrazistej barwy wystarczy zastosować renowator koloru do kostki brukowej Botament PF 1, który sprawi, że bruk betonowy czy płyty chodnikowe znowu będą wyglądać jak nowe!
Przeczytaj również: Jak odnowić kostkę brukową?
Chemia budowlana - Fot. Botament
Fot. Botament
Chemia budowlana - Fot. Botament
Fot. Botament
Chemia budowlana - Fot. Botament
Fot. Botament

Renowator koloru do kostki brukowej Botament PF 1 zachowuje naturalną strukturę podłoża, doskonale odświeża stare, wyblakłe powierzchnie i trwale zabezpiecza przed czynnikami atmosferycznymi, deszczem, mrozem oraz promieniowaniem UV. Renowator koloru do kostki brukowej Botament PF 1 nadaje się do stosowania na chłonnych podłożach betonowych (np. kostka brukowa, płyty chodnikowe) oraz podłożach mineralnych. Dostępny jest w trzech kolorach: szarym, czerwonym i antracytowym.

Jak odświeżyć kostkę brukową z zastosowaniem renowatora Botament PF 1? Wskazówki wykonawcze krok po kroku.

Chemia budowlana - Zamieszanie i przelanie. Fot. Botament
Zamieszanie i przelanie. Fot. Botament

1. Przygotowanie podłoża


Przed przystąpieniem do prac podłoże należy oczyścić, usunąć glony, mchy, stare powłoki malarskie, jak również warstwy zmniejszających przyczepność np. impregnaty, oleje, tłuszcze, woski. Jeśli do czyszczenia powierzchni została użyta myjka wysokociśnieniowa to przed dalszą obróbką podłoże musi wyschnąć.
Chemia budowlana - Malowanie. Fot. Botament
Malowanie. Fot. Botament

2. Obróbka – malowanie np. kostki brukowej, płyt chodnikowych


Przed przystąpieniem do malowania renowator koloru do kostki brukowej Botament PF 1 należy zamieszać. Miejsca trudno dostępne, takie jak krawężniki, należy wcześniej pomalować za pomocą pędzla. Dla ułatwienia pracy zawartość opakowania można przelać do odpowiedniego pojemnika, a następnie nakładać wałkiem lub pędzlem.

Chemia budowlana - Gotowe. Fot. Botament
Gotowe. Fot. Botament

Większe powierzchnie należy malować bez przerw, aby uniknąć powstawania śladów łączenia. W miarę możliwości należy zawsze malować wzdłuż spoin.

REKLAMA:

Renowator koloru do kostki brukowej Botament PF 1 to łatwy i szybki sposób na metamorfozę otoczenia wokół domu.

Autor: Botament - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(4.5)

Jesteś w dziale:

Renowacje i ochrona

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt