chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Renowacje i ochrona Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
str. główna » renowacje » Jak przygotować drewniane meble ogrodowe na nadejście zimy?

Jak przygotować drewniane meble ogrodowe na nadejście zimy?

20.12.2017
Niskie temperatury i częste opady śniegu sprawiają, że drewno trzymane na zewnątrz pomieszczeń ulega zniszczeniu i traci swój pierwotny urok. Jest też mniej trwałe. Ekspert marki Bondex podpowiada, jak zabezpieczyć meble ogrodowe przed pierwszymi mrozami.

Chemia budowlana - Fot. Bondex
Fot. Bondex

Krok pierwszy: wybierz preparat


Przy malowaniu drewna bardzo ważny jest dobór odpowiedniego produktu. Czytajmy dokładnie etykiety, aby wybrać ten, który jest przeznaczony do stosowania na zewnątrz pomieszczeń. Dobrze, jeśli jego formuła chroni przed czynnikami szkodliwymi dla drewna: grzybami i glonami. Przykładem takiego preparatu jest Bondex Renowacja – wodorozcieńczalna farba przeznaczona do odnawiania już malowanego lub zszarzałego drewna.

Krok drugi: oczyść powierzchnię


Na początku zeszlifuj stół i krzesła, usuń łuszczącą się starą farbę, używając do tego papieru ściernego. Zetrzyj pył, a następnie odtłuść powierzchnię, aby nowa farba miała lepszą przyczepność. Najlepiej zrobić to wodą z niewielkim dodatkiem detergentu. Po oczyszczeniu powłoki przetrzyj ją wilgotną szmatką.
REKLAMA:


Krok trzeci: pomaluj


Farbę nakłada się dopiero na suchą powierzchnię. Na początku dokładnie wymieszaj produkt, używając do tego drewnianej listwy. Prowadź pędzel wzdłuż słojów. Po dwunastu godzinach nałóż drugą warstwę preparatu. Dla atrakcyjniejszego efektu możesz najpierw przeszlifować powłokę. Pomalowane drewno w pełni wysycha po upływie doby.

Pamiętajmy, aby regularnie sprawdzać stan drewna, żeby móc w porę zareagować na jego niszczenie. To, jak często będziemy musieli dokonywać renowacji powłoki, zależy zarówno od koloru, jak i ekspozycji elementów. Ważne, by nie robić tego rzadziej niż raz na sześć lat.

(Oceń ten artykuł):
(3.1)

Jesteś w dziale:

Renowacje i ochrona

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2024 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt