chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Renowacje i ochrona Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
str. główna » renowacje » Badania + innowacje = bezpieczna przyszłość

Badania + innowacje = bezpieczna przyszłość

28.04.2017
Aktualne potrzeby przemysłu i rzemiosła będą centralnym punktem rozmów i prezentacji na stoisku Remmers Industrielacke (hala 17 / miejsce C31) podczas zbliżających się majowych (22-26.2017) targów LIGNA w Hanowerze. Pokazane zostaną różnorodne systemy designerskie, dla których motywem przewodnim jest uszlachetnianie powierzchni, przy czym nowe propozycje rynkowe dla profesjonalnych użytkowników dotyczą zarówno nowoczesnych lakierów wodnych, jak i klasycznych materiałów opartych na rozpuszczalnikach.

Chemia budowlana - Fot. Remmers
Fot. Remmers

Nowości w asortymencie lakierów wodnych


W tej grupie znajdują się jednoskładnikowe lakiery wodne przeznaczone do stosowania w mieszkaniach, jak na przykład wydajny Aqua TL-412-Treppenlack. Ten odporny na ścieranie lakier wielowarstwowy przede wszystkim chroni stopnie schodów przed obciążeniami mechanicznymi i chemicznymi. To samo można powiedzieć o dobrze podkreślającym usłojenie drewna i odpornym lakierze Aqua SL-415-Schichtlack.Lakier jest trudnopalny i zapewnie profesjonaliście szereg możliwości aranżacyjnych. Sprawia, że kolory drewna stają się bardziej wyraziste i kontrastowe. Podobnie prezentuje się jednokomponentowy HWS-112-Hartwachs-Siegel. Służy on do uszlachetniania cennych schodów z litego drewna, parkietów i podłóg drewnianych, a także do lakierowania mebli. Pięknie rozprowadzający się lakier nie ma żadnej tendencji do wybłyszczania, nadaje powierzchni elegancki, głęboko matowy wygląd, a jednocześnie bardzo skutecznie ją zabezpiecza. Podobnie naturalny wygląd nadaje podłożom nowy olejowosk UV-Öl/Wachs Natur Plus B 660. Można nim pokrywać parkiety, poza tym nadaje się on do stosowania w meblarstwie. Oczywiście produkt ten spełnia wymagania dyrektywy Decopaint-Richtlinie.

Nowe lakiery do wnętrz jako rozszerzenie sprawdzonego wachlarza produktów to wyjście naprzeciw rzemieślniczej praktyce: poprzez nowy asortyment Remmers poszerza zakres swoich kompetencji w dziedzinie wypełniaczy i lakierów kolorowych, a także oferuje w pełni automatyczny system mieszania kolorów lakierów rozpuszczalnikowych. Stanowiące rozszerzenie asortymentu produkty skierowane są do użytkowników/wykonawców, którzy nie czują się jeszcze wystarczająco przygotowani do przejścia na lakiery wodne. I tak na przykład rozpuszczalniki znalazły zastosowanie (a tym samym potwierdzenie sensu dalszego istnienia) w produktach o charakterze powłok funkcjonalnych, takich jak lakiery Anti-Fingerprint- czy Anti-Scratch. Inne lakiery prezentowane na stoisku nadają powierzchniom wysoki połysk lub wygląd głęboko matowy. Rosnący ostatnio trend w stronę lakierów matowych to nie tylko kwestia eleganckiego wyglądu, lecz także wrażenie kontaktu z wysokiej jakości naturalnym drewnem, jakie w ten sposób zostaje przekazane użytkownikowi.
Przeczytaj również: Targi cieśli 2019
REKLAMA:


Remmers zdecydowanie pojmuje swoją rolę jako firma poszukująca, oferująca swoim klientom rozwiązania „szyte na miarę“. Wszystkie nowe produkty poprzedza ciąg szeroko zakrojonych badań i testów w zakładach w Löningen i Hiddenhausen, przy czym zyskujemy wiele dodatkowych korzyści wynikających z efektu synergii. W obu lokalizacjach firma bowiem świadomie zainwestowała w rozwój infrastruktury badawczej. Korzyści z tego faktu odnoszą zarówno klienci z przemysłu jak i z rzemiosła. Dzięki temu w obu Centrach Kompetencyjnych można próbować nowych materiałów w realnych warunkach produkcyjnych. Ponadto poprzez kompetentnych techników Remmers Industrielacke oferuje swoim klientom indywidualne wsparcie.

Autor: Remmers - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(3.9)

Jesteś w dziale:

Renowacje i ochrona

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt