chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Podłogi i posadzki Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » podłogi » Posadzka z żywicy akrylowej - minimalistyczna tafla

Posadzka z żywicy akrylowej - minimalistyczna tafla

27.04.2016
Idealnie gładka powierzchnia wykończona Metrostone jest nie tylko efektowna, ale i bardzo praktyczna w codziennym użytkowaniu.

Chemia budowlana - Fot. Metropolis
Fot. Metropolis
Posadzki żywiczne jeszcze niedawno kojarzone były głównie z podłogami w pomieszczeniach fabrycznych i przemysłowych. Wraz z rozwojem technologii ich wytwarzania producenci i konsumenci zaczęli doceniać walory dekoracyjne tego typu wykończenia. Podłogi żywiczne doskonale współgrają z bardzo modną stylistyką loftową, a także minimalistycznym wystrojem wnętrz. Mogą doskonale imitować powierzchnie betonowe albo tworzyć na podłodze jednolitą kolorystycznie powłokę. Wybrane marki oferują również posadzki żywiczne, które w zależności od kreatywności wykonawcy uzyskają postać fantazyjnych wzorów. Poza względami wizualnymi ich dużą zaletą są właściwości użytkowe. Posadzka żywiczna tworzy trwałą, twardą i bardzo wytrzymałą mechanicznie warstwę wykończeniową. Żywica akrylowa jest materiałem bezspoinowym, co stanowi jej istotną przewagę nad np. płytkami ceramicznymi. Dzięki temu podłogi te są łatwe do utrzymania w czystości nawet w pomieszczeniach trudnych, pełnych uciążliwych zakamarków.

Chemia budowlana - Fot. Metropolis
Fot. Metropolis
Jeśli zastanawiamy się nad wykończeniem żywicą akrylową podłogi w salonie, kuchni czy łazience to warto postawić na sprawdzony produkt, który nie tylko będzie wygodny w aplikacji, ale przede wszystkim stworzy trwałą i dekoracyjną powłokę. Dużym uznaniem wśród specjalistów cieszą się produkty włoskiej marki Metropolis, która należy do grupy Ivas, producenta materiałów do dekoracji ścian i podłóg. Firma ta nieprzerwanie od 1953 roku produkuje wysokiej klasy tynki dekoracyjne i żywice akrylowe. Jednym z najpopularniejszych produktów w portfolio Metropolisa jest Metrostone, dwuskładnikowa żywica akrylowa, która zawiera cząsteczki kwarcu. Co ciekawe, masą Metrostone można dekorować nie tylko podłogę, ale również powierzchnie ścian. Metrostone tworzy na podłożu cienką warstwę o grubości 2 milimetrów i matowym wykończeniu. Jest idealna na ogrzewanie podłogowe, ponieważ w porównaniu z innymi materiałami wykończeniowymi powoduje bardzo małe straty cieplne. Kompleksowe wykonanie posadzki żywicznej potrwa od 4 do 5 dni. Żywice z kolekcji Metrostone dostępne są w palecie 18 kolorów podstawowych, w tym bieli, szarości i ciepłych odcieni ziemi. Dodatkowo żywica pozwala na tworzenie na podłodze fantazyjnych wzorów o różnym stopniu intensywności i skomplikowania.

REKLAMA:


Chemia budowlana - Fot. Metropolis
Fot. Metropolis
Masa Metrostone może być aplikowana na tynkach cementowych, podłożu betonowym czy podłogach ceramicznych (po dodatkowym przygotowaniu podłoża). Przed położeniem produktu głównego – Metrostone CEM, konieczne jest zastosowanie podkładu Metrostone Prime. Masę nakłada się w 2 warstwach w odstępie 24 godzin. Finalnie powierzchnię zabezpiecza się po upływie kolejnych 72 godzin transparentnym preparatem Metrostone Matt. Należy nałożyć dwie warstwy produktu (też w odstępie 24 godzin). Metrostone Matt tworzy na posadzce film zwiększający jej odporność na obciążenia chemiczne, mechaniczne i wpływ temperatury. Żywica marki Metropolis to produkt w pełni ekologiczny, wytwarzany na bazie wody bez dodatku rozpuszczalników.

(Oceń ten artykuł):
(3.2)

Jesteś w dziale:

Podłogi i posadzki

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt