chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Podłogi i posadzki Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » podłogi » Jak dobrać mieszadło do odpowiedniego materiału?

Jak dobrać mieszadło do odpowiedniego materiału?

01.03.2016
Dobrze dobrana mieszarka ułatwi remont i zagwarantuje właściwy efekt końcowy wykonanej pracy. Najważniejszym elementem mieszarek jednak są mieszadła, dzięki którym możliwe jest uzyskanie dokładnie rozdrobnionej i gładkiej zaprawy

Chemia budowlana - Fot. Collomix
Fot. Collomix
Nieprawidłowe wymieszanie zapraw, mas barwionych czy samopoziomujących może skutkować powstaniem grudek oraz pęcherzyków powietrza, co zmniejszy jakość wykonywanych prac lub doprowadzi do konieczności ich poprawienia. W celu prawidłowego wymieszania substancji posadzkarskiej, tynków lub farb należy użyć dedykowanego do jej konsystencji czy czasu zastygania mieszadła. Nie istnieje jedno uniwersalne mieszadło, dlatego jego wybór uzależniony jest od zadania, do którego będzie przeznaczone.Mieszadła dzięki odpowiednim konstrukcjom - przeznaczone są do rozrabiania wszelkiego rodzaju substancji budowlanych.

Często mieszadłem błędnie nazywa się całe urządzenie, czyli mieszarkę. W rzeczywistości mieszadłem jest tylko wymienny element miksujący. Nie bez przyczyny mieszadła różnią się od siebie kształtem – każda z dostępnych końcówek rozrabiających przeznaczona jest do mieszania danego rodzaju substancji. Układ oraz ilość wrzecion decydują o tym, w którym kierunku będzie przelewała się zaprawa oraz o stopniu jej wymieszania.
REKLAMA:


Wybór odpowiedniego mieszadła zależny jest od rozrabianej masy, dlatego innego użyje się do wymieszania substancji płynnych, a innego do substancji plastycznych.

1. Do materiałów płynnych zaliczamy farby, lakiery, kleje, powłoki oraz żywice epoksydowe. Najlepsze do ich wymieszania będzie mieszadło FM marki Collomix, przeznaczone do przerobienia maksymalnie 30 kg materiałów przy użyciu niewielkiej mocy samej mieszarki. Rozrabiany materiał jest przemieszczany z góry do dołu, po czym rozlewa się na boki pojemnika. Ten kierunek zapobiega rozpryskiwaniu mieszanych zapraw, a grudki są rozdrabniane przez dużą siłę i prędkość transportu materiału, wymuszoną przez kształt mieszadła.

2. Do rozrabiana płynnych i lepkich substancji, takich jak kleje czy mieszaniny z dodatkiem żywic, najlepiej jest użyć turbo mieszadła LX, którego łopatki przypominają swoim kształtem śmigło. Mieszadło to wytwarza silny strumień w kierunku od góry do dołu, który zapewnia idealne rozrabianie i zapobiega chlapaniu oraz nadmiernemu natlenieniu masy.

3. Do rozrabiana dużych ilości rozlewających się substancji płynnych, gęstopłynnych oraz kleistych najlepiej użyć mieszadło DLX to wzbogacona o dodatkowe łopatki wersja mieszadła LX. DLX najlepiej poradzi sobie z wymieszaniem farb, mas wyrównujących, szpachlowych, szlamów, zapraw klejowych oraz cienkowarstwowych. Dwa turbinowe ostrza, umieszczone jeden nad drugim, gwarantują silny przepływ materiału zapobiegając powstawaniu grudek. Łopatki mieszadła są również wyposażone w specjalny ring ochronny, który gwarantuje ich płynną pracę oraz chroni dno pojemnika przed uszkodzeniem.

4. Jednym z mieszadeł, które pracuje z dużymi siłami ścinającymi to koszyczkowy kształt rozwija silny efekt ssania i zapobiega tworzeniu się grudek. Wyróżnia się dobrą homogenizacją mas gipsowych, szpachlówek, klejów oraz materiałów uszczelniających, powłok bitumicznych, kitów czy mieszanin z dodatkiem żywic. Mieszany materiał dzięki specyficznej budowie wrzecion wiruje dookoła, a mieszana substancja jest podnoszona lub opuszczana poprzez ruchy mieszarką w pionie. Dzięki lekkiej i przestrzennej konstrukcji mieszadło KR stawia bardzo mały opór w mieszanym materiale, przez co ma większą prędkość i łatwo robija wszelkie grudy, a jednocześnie nie wpycha do masy zbyt wiele powietrza.

5. Do wymieszania betonu, jastrychu czy tynku potrzebne są mieszadła, które poradzą sobie z rozrobieniem zbitych mas. Mieszadło o wszechstronnym zastosowaniu bardzo dobrze prowadzi materiał. Dwułopatkowy odpowiedni do niskich prędkości obrotowych idealnie miesza lepkie i ciężkie materiały. Natomiast mieszadło MK to profesjonalny i wytrzymały model trzyłopatkowy do pracy nad zwartym materiałem. Poradzi sobie ono z wymieszaniem dużych ilości ciężkich substancji. Przy użyciu obu modeli materiał przemieszczany jest z dołu do góry na środku pracy mieszadła i opada na dno z powrotem na brzegach pojemnika. Mieszadła łagodnie zanurzają się w ciężkich zaprawach, tynkach, gipsach czy mieszankach żwiru oraz piasku ze spoinami.

Innowacyjne i opatentowane kształty łopatek mieszadeł sprawiają, że prace stają się wydajniejsze i prostsze.

Autor: Collomix Lange Łukaszuk - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(1.6)

Jesteś w dziale:

Podłogi i posadzki

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt