chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Podłogi i posadzki Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » podłogi » DuPont w nowym terminalu w Pulkowie

DuPont w nowym terminalu w Pulkowie

07.12.2012
Grudzień 2012 – Paroszczelna membrana budowlana DuPont AirGuard® Reflective została wykorzystana przy budowie nowego, głównego terminalu pasażerskiego na lotnisku Pułkowo w Sankt Petersburgu. Materiał ten został wybrany ze względu na swoje unikalne właściwości, które zapewniają ochronę budynkowi w trudnych warunkach klimatycznych „północnej stolicy” Rosji.

Chemia budowlana - DuPont<sup>™</sup> AirGuard<sup>®</sup> Reflective został użyty w przy instalacji izolacji nowego, głównego terminal pasażerskiego na lotnisku w Pułkowie; zdjęcie DuPont<sup>™</sup> AirGuard®, wszystkie prawa są zastrzeżone.
DuPont AirGuard® Reflective został użyty w przy instalacji izolacji nowego, głównego terminal pasażerskiego na lotnisku w Pułkowie; zdjęcie DuPont AirGuard®, wszystkie prawa są zastrzeżone.


REKLAMA:


Przebudowę lotniska w Pulkowie rozpoczęto 24 listopada 2010 roku. Inwestycja, która kosztuje ponad 1,2 mld Euro będzie ukończona w 2014 roku, a sama budowa ma zakończyć się pod koniec 2013. Według szacunków ekspertów, po uruchomieniu nowego terminala, ruch pasażerski wzrośnie do 17 milionów ludzi na rok. Prawie 90 procent metalowego pokrycia dachowego znajduje się na miejscu, w tym ok. 20 procent paneli, które są mocowane do pokrycia. Do tej pory 84 procent ścian wewnętrznych i ścianek działowych zostało zainstalowanych, z czego większość została otynkowana.


Chemia budowlana - zdjęcie DuPont<sup>™</sup> AirGuard®, wszystkie prawa są zastrzeżone.
zdjęcie DuPont AirGuard®, wszystkie prawa są zastrzeżone.
Chemia budowlana - zdjęcie DuPont<sup>™</sup> AirGuard®, wszystkie prawa są zastrzeżone
zdjęcie DuPont AirGuard®, wszystkie prawa są zastrzeżone

DuPont AirGuard® Reflective został uzyty w konstrukcji nowego, głównego terminal pasażerskiego na lotnisku w Pułkowie;

Do realizacji projektu architekci zadecydowali o wyborze najwyższej jakości rozwiązań i materiałów budowlanych, aby zapewnić bezpieczeństwo i komfort pasażerom, którzy zdecydują się na skorzystanie z nowego terminala w Pulkowie przy wylotach w celach m.in. turystycznych i biznesowych. Stacja generatorów elektrycznych zasilanych gazem ziemnym jest najbardziej innowacyjnym rozwiązaniem zastosowanym w rekonstrukcji terminala. Będzie ona wykorzystana do zasilania systemu ogrzewania lotniska w zimie i klimatyzatorów w lecie. Komfort przebywania wewnątrz budynku poprawi także wykorzystanie ponad 50000 metrów kwadratowych membrany budowlanej DuPont AirGuard® Reflective ze względu na swoją niską emisyjność, dodatkowo zwiększy izolacyjność termiczną budynku. Drastyczne ograniczenie strat energii cieplnej podniesie komfort termiczny. Wytrzymały, trwały i łatwy w instalacji DuPont AirGuard® to materiał bezpieczny i przyjazny dla środowiska.

Chemia budowlana - DuPont<sup>™</sup> AirGuard<sup>®</sup> Reflective został uzyty w konstrukcji nowego, głównego terminal pasażerskiego na lotnisku w Pułkowie; zdjęcie DuPont<sup>™</sup> AirGuard®, wszystkie prawa są zastrzeżone.
DuPont AirGuard® Reflective został uzyty w konstrukcji nowego, głównego terminal pasażerskiego na lotnisku w Pułkowie; zdjęcie DuPont AirGuard®, wszystkie prawa są zastrzeżone.
Lotnisko Pulkowo: początek 29 kwietnia 2010, Northern Capital Gateway, LLC stał się operatorem lotniska w Pułkowie. Celem firmy jest rozwój i przebudowa lotniska. Tylko prywatne inwestycje biorą udział w realizacji projektu.

Northern Capital Gateway, LLC jest międzynarodowym konsorcjum VTB Capital, Fraport AG i Grupy Copelouzos.

Znajdujące się w Sankt Petersburgu Pułkowo jest trzecim co do wielkości lotniskiem pasażerskim w Rosji. Lotnisko w Pułkowie w 2011 roku obsłużyło ponad 9,6 milionów pasażerów. W zeszłym roku lotnisko doświadczyło maksymalnego obciążenia pasażerami w dniu 1 lipca 2011, kiedy to obsłużyło 43667 pasażerów w ciągu jednego dnia. W dniu 30 czerwca 2012 roku, największa liczba pasażerów obsługiwanych przez lotnisko to 49052. 22 czerwca tego samego roku, lotnisko obsłużyło 766 lotów, największą ilość w ciągu jednego dnia.

Lotnisko posiada dwa niezależne, równoległe pasy startowe, dwa terminale pasażerskie, terminal cargo, stację paliw i inne obiekty infrastruktury. Terminale wyposażone są we wszystkie niezbędne udogodnienia dla pasażerów, w tym wygodne poczekalnie, ponad 100 sklepów i placówek usługowych, a także salony VIP i klasę biznesową. Lotnisko Pułkowo obsługuje regularne loty 29 zagranicznych linii lotniczych, 22 linie rosyjskie i 12 linii lotniczych z krajów Wspólnoty Niepodległych Państw.

DuPont AirGuard® Reflective – to metalizowana warstwa paroizolacyjna kontrolująca przepływ powietrza i wilgoci powietrza, która jest szczelna i chroni przed wnikaniem wilgoci z wnętrza budynku do konstrukcji budynku, a tym samym pomaga zachować w suchości wszelkie materiały izolacyjne. Dzięki wysokiemu poziomowi odbicia promieniowania i bardzo niskiej emisyjności DuPont AirGuard® Reflective pomaga również zapobiegać utracie ciepła.

DuPont Building Innovations - DuPont AirGuard®, DuPont Plantex® Geoporoma® i DuPont Tyvek® to produkty należące do linii DuPont Building Innovations. Od innowacyjnych systemów oszczędzających energię do pięknych i trwałych rozwiązań powierzchniowych, rozległa oferta DuPont Building Innovations dostarcza bezpieczeństwo, trwałość, piękno i wydajność energetyczną, zapewniając znaczący wkład w nowoczesne środowisko architektoniczne - w całym spektrum budownictwa i architektury, dróg i mostów i innych elementów infrastruktury, a także do terenów zielonych i ogrodów, jak również do konserwacji lub remontu konstrukcji współczesnych i historycznych. Główne produkty i marki zarządzane przez DuPont Building Innovations to DuPont Corian® (www.corian.pl), DuPont Tyvek® (www.tyvek.pl), DuPont Energain®, DuPont Typar® i DuPont Plantex®.

Autor: DuPont - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(0)

Jesteś w dziale:

Podłogi i posadzki

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt