chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Podłogi i posadzki Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » podłogi » System zabezpieczania zewnętrznych tarasów drewnianych

System zabezpieczania zewnętrznych tarasów drewnianych

29.05.2012
Wykonane z drewna zewnętrzne tarasy, podesty, plaże wokół basenów, architektura ogrodowa oraz drewniane elementy fasad budynków, muszą być zabezpieczone przed wpływem warunków atmosferycznych – opadów i zmian temperatury. Materiały do tego służące muszą również zapobiegać rozwojowi porostów i mchu na powierzchni drewna. I co najważniejsze – muszą być produktami o możliwie najniższym wpływie na środowisko naturalne.

W ofercie firmy Kerakoll dostępny jest system do zabezpieczania zewnętrznych powierzchni drewnianych, w skład którego wchodzą Slc® Eco Oil-Deck HPX i Slc® Eco Oil-Deck Care.
REKLAMA:


Slc® Eco Oil-Deck HPX (GreenBuilding Rating Eco 2) jest jednoskładnikową żywicą olejną, o wysokim stopniu ochrony i podwyższonej odporności na czynniki atmosferyczne. Jest materiałem z właściwościami impregnującymi, wysoko hydrofobizującym z efektem „ściekania kropel”. Zawiera specjalnie opracowane nano-dodatki, które konserwują drewno i zabezpieczają je przed promieniowaniem UV.

Jest przeznaczony do zabezpieczania:


- podłóg drewnianych na zewnątrz, takich jak: tarasy drewniane, plaże wokół basenów, ciągi piesze;
- przedmiotów drewnianych znajdujących się na zewnątrz, takich jak: meble ogrodowe, architektura ogrodowa.

Dzięki zmiennym właściwościom reologicznym, przeciwdziałające ściekaniu podczas nanoszenia na powierzchnie pionowe, jest równie doskonały do zabezpieczania drewnianych elementów elewacji budynków.Slc® Eco Oil-Deck HPX jest aplikowany w sposób tradycyjny: wałkiem lub pędzlem poprzez naniesienie 2 warstw produktu. Tak pokryte drewno przez bardzo długi okres czasu będzie zabezpieczone przed wpływem warunków atmosferycznych.

Maksymalizowanie poziomu ochrony i impregnacji wraz z poprawą walorów estetycznych powierzchni drewnianej, uzyskiwane jest przez sukcesywne stosowanie Slc® Eco Oil-Deck Care (GreenBuilding Rating Eco 4) – oleju z dodatkiem mydła do czyszczenia i konserwacji podłóg i elementów drewnianych, na których został naniesiony Slc® Eco Oil-Deck HPX. Jest to koncentrat dyspersji wodnej, o zredukowanej zawartości rozpuszczalników, przyjazny dla środowiska i zdrowia użytkowników. Stosowany systematycznie, jako środek do czyszczenia powierzchni drewnianych, Slc® Eco Oil-Deck Care czyści i odżywia skutecznie włókna zewnętrznych podłóg i elementów drewnianych, na które został naniesiony Slc® Eco Oil-Deck HPX.

Kerakoll jest światowym leaderem w sektorze produktów i usług dla GreenBuilding o obrotach 340 milionów Euro w 2011, z których około 40% zostało osiągnięte za granicą. W jej skład wchodzi 12 spółek i 10 zakładów produkcyjnych.Kerakoll powstało w 1968 r. w Sassuolo, w samym sercu najważniejszego na świecie regionu przemysłu ceramicznego, z inicjatywy przedsiębiorcy Romano Sghedoni. Grupą kieruje Gian Luca Sghedoni – syn założyciela, zdobywca nagrody Ernst&Young „Przedsiębiorca Roku 2008” wspierany przez grupę kierowniczą, która łączy doświadczenie i kompetencje techniczne z podejściem innowacyjnym i silnie menadżerskim.

Źródło: Kerakoll

Autor: Kerakoll - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(3.3)

Jesteś w dziale:

Podłogi i posadzki

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt