chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Podłogi i posadzki Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » podłogi » Jak uchronić kamienną podłogę na tarasie przed tłuszczem

Jak uchronić kamienną podłogę na tarasie przed tłuszczem

27.07.2006
Tłuste plamy są wyjątkowo trudne do usunięcia z kamiennych powierzchni. Czyszczenie jest pracochłonne, a efekty zwykle niezadowalające. Jest jednak prosty sposób, by oszczędzić sobie i rodzinie zebranej przy grillu nerwowego pilnowania, czy olej nie pryska, czy nic tłustego nie upadnie na podłogę.

Możemy po prostu zaimpregnować kamienną powierzchnię specjalnym preparatem CEKOL ZL-81, który uniemożliwi wnikanie w powierzchnię oleju i wody, a tym samym uchroni ją przed zaplamieniem. Dzięki temu zapobiegniemy problemowi tłustych plam skutecznie - jeszcze przed ich powstaniem. Preparatem CEKOLl ZL-81 możemy impregnować nie tylko powierzchnie kamienne, ale również ceglane, betonowe i pokryte kostką betonową. Możemy stosować ten preparat na zewnątrz np. na tarasie i wewnątrz pomieszczeń np. w kuchni lub w garażu - czyli wszędzie tam, gdzie obawiamy się zabrudzenia tłustymi plamami. Preparat Cekol ZL-81 nanosimy na powierzchnię techniką malarską: wałkiem, pędzlem lub za pomocą natrysku. Preparatu nie trzeba w żaden sposób przygotowywać - Cekol ZL-81 jest preparatem gotowym do użycia. Jedyne, o co musimy zadbać, to oczyszczenie podłoża z zabrudzeń, kurzu i wszelkich luźnych elementów np. ziarenek piasku czy żwiru. Emulsja schnie od kilku godzin do około doby w zależności do temperatury i wilgotności powietrza. W efekcie nałożenia preparatu na podłożu powstaje cienka przeźroczysta warstwa ochronna. Olej i woda skraplają się na niej zamiast wnikać w podłoże - w ten sposób nie dochodzi do powstania plamy. Jeśli chcemy utrzymać trwały efekt zabezpieczenia, warto co jakiś czas powtarzać stosowanie emulsji Cekol ZL-81. Warstwa ochronna narażona jest na uszkodzenia np. na powierzchni poddawanej silnemu ścieraniu, ponadto głębokość wnikania preparatu w podłoże zależy od porowatości powierzchni, dlatego warto od czasu do czasu sprawdzać, czy warstwa impregnatu dobrze zabezpiecza powierzchnię przed wnikaniem wody i oleju, to znaczy czy woda lub olej pozostają na powierzchni w postaci kropel i w razie potrzeby ponownie nanieść Cekol ZL-81.

REKLAMA:


Emulsja Cekol ZL-81 będzie przydatna nie tylko tym osobom, które podczas grillowania chcą zadbać o czystość wokół grilla, ale także posiadaczom murowanych grilli ogrodowych. Obudowę takiego grilla impregnujemy tak samo, jak podłogę na tarasie. Zastosowanie tego preparatu zaoszczędzi nam sporo czasu, który musielibyśmy przeznaczyć na sprzątanie po grillowaniu.

mgr inz. Rafał Zastawny
spec. ds. kontroli jakości produktów CEKOL

Autor: Cedat - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(0)

Jesteś w dziale:

Podłogi i posadzki

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt