chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Podłogi i posadzki Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » podłogi » Ochrona drewna na zewnątrz

Ochrona drewna na zewnątrz

25.10.2011
Drewno zaliczane jest do najbardziej lubianych materiałów budowlanych. Jest surowcem odnawialnym, ekologicznym o dobrych parametrach termoizolacyjnych. Z uwagi na łatwą dostępność oraz mało kłopotliwą obróbkę drewno ma szerokie zastosowanie w budownictwie. Wykonuje się z niego konstrukcje dachów, elementy wykończeniowe, architekturę ogrodową i meble, a nawet całe zabudowania.

Chemia budowlana - Ochrona drewna na zewnątrz
Niestety, tak jak każdy materiał pochodzenia organicznego, drewno ulega degradacji biologicznej. Sinizna, pleśń, insekty, warunki atmosferyczne stanowią stałe obciążenie dla tego solidnego materiału. Aby na długi czas zachować piękno drewna warto zastosować lazury, które wnikają głęboko w drewno, a jednocześnie nie wpływają negatywnie na procesy „oddychania” drewna.
REKLAMA:


HOTEL STARY TARTAK W IŁAWIE


Hotel zajmuje powierzchnię 1850 m2. Kompleks hotelo-wo-restauracyjny powstawał etapami. W 2006 roku wybudowano restaurację, a w roku 2008 wmurowano kamień węgielny pod budowę hotelu. Architektura hotelu nawiązuje do stylu charakterystycznego dla Warmii i Mazur od XVI do końca XIX wieku. Wykorzystywano go głównie w budownictwie miejskim i zamkowym. System słupowo-ryglowy pospolicie jest nazywany murem pruskim. Zarówno przy budowie hotelu, jak i restauracji wykorzystano stare techniki ciesielskie. Wszystkie drewniane elementy zostały wykonane ręcznie.

Chemia budowlana - Ochrona drewna na zewnątrz


Do zabezpieczenia drewna na zewnątrz zastosowano lazurę firmy Remmers Aidol HK-Lasur. Wykonana powłoka zapewnia ochronę przed grzybami, insektami, porostami, promieniowaniem UV oraz zabezpiecza drewno przed wietrzeniem powierzchniowym. Cienka błona otula bezpiecznie drewno, nie pękając i nie łuszcząc się. Po kilku latach można dokonać jej renowacji bez specjalnych nakładów czasowych na prace przygotowawcze. Lazura dzięki niewielkiej zawartości rozpuszczalników (VOC) spełnia wymagania aktualnych dyrektyw UE.
Chemia budowlana - Ochrona drewna na zewnątrz


Źródło: Remmers

Autor: Remmers - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(2.3)

Jesteś w dziale:

Podłogi i posadzki

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt