chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Podłogi i posadzki Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » podłogi » Ochrona betonu produktami firmy Remmrs

Ochrona betonu produktami firmy Remmrs

23.09.2011
Po wielu latach budowy przekazano do użytku pierwszy odcinek monumentalnej obwodnicy, biegnącej przez Morze Arabskie: Bandra-Worli Sea Link. Tworzy on pilnie potrzebne połączenie pomiędzy wyspowym miastem Mumbai i jego silnie zaludnionym zachodnim przedmieściem.

Chemia budowlana - Ochrona betonu produktami firmy Remmrs
Przeczytaj również: Jaką farbą malować elewację
REKLAMA:


Betonowy most o długości 5,6 km składa się z prefabrykowanych segmentów skrzynkowych o „rybim" kształcie przekroju poprzecznego. Filary, powierzchnie boczne i spodnie to 240.000 m2 betonu, który wymaga zabezpieczenia przed agresywnym morskim klimatem i deszczami monsunowymi. To prestiżowe zlecenie otrzymała spółka Remmers India.

ARTERIA PRZEZ MORZE ARABSKIE


Portowe miasto Mumbai (do 1996 roku Bombaj) ze swymi około 13 milionami mieszkańców należy do najbardziej zaludnionych miast świata. Centrum miasta znajduje się na wąskim pasku lądu, rozciągniętym w Morze Arabskie z bagnistego wybrzeża.

Chemia budowlana - Ochrona betonu produktami firmy Remmrs
Wystarczająco dużo miejsca na coraz intensywniejszą komunikację między przedmieściami Bandra i biznesowym śródmieściem Worli było już tylko na wodzie. Dzięki budowli mostowej „Bandra-Worli-Sea Link" odebrano morzu przestrzeń na ten ruch. Budowla o długości 5,6 km obejmuje most podwieszany Bandra o długości 600 m i długi na 350 metrów most podwieszany Worli. Osiem pasów ruchu wliczając dwa pasy dla autobusów biegnie po obydwu skrzynkowych przęsłach zbudowanych z betonowych prefabrykatów. Pierwszy odcinek oddano do ruchu już pod koniec roku 2009.Filary oraz powierzchnie boczne i spodnie przęseł narażone są na działanie morskiego wiatru niosącego sól, deszczu i wody morskiej. W porze monsunów w regionie panują ekstremalne warunki klimatyczne, filary mostu omywane są przez fale przypływu. Stawia to najtwardsze wymagania wobec nad- i podwodnej ochrony betonu. Firma Remmers otrzymała to prestiżowe zlecenie. Sukces osiągnięto dzięki obecności na miejscu oraz dobrej opinii, jaką cieszą się produkty Remmers. Zamówienie materiałów powłokowych na 240.000 m2 filarów, powierzchni bocznych i spodnich jest godne uwagi. Oznaczało to 120.000 litrów farby Remmers Betonacryl do ochrony betonowych powierzchni powyżej zasięgu fal Morza Arabskiego! Wysokiej jakości powłoka oparta jest na czysto akrylowej dyspersji, posiada certyfikat zgodności z normą DIN i znajduje się na liście BAST (ZTV-SIB). Najistotniejsze parametry: wysoki opór dyfuzyjny wobec dwutlenku węgla (Sd > 252 m), niski opór dyfuzyjny wobec pary wodnej (Sd < 0,3 m) jak również niski współczynnik nasiąkliwości zapewniają trwałą ochronę przed zacinającym deszczem i wodą rozbryzgową.

Chemia budowlana - Ochrona betonu produktami firmy Remmrs
Jeszcze wyższe były wymagania dla skutecznej ochrony betonu w strefie podwodnej. Dotyczyło to powierzchni filarów narażonych na zmienne oddziaływanie przypływów i odpływów Oceanu Indyjskiego. Przeprowadzono serię testów z zastosowaniem różnych produktów. System zaproponowany przez firmę Remmers uzyskał najlepsze rezultaty i został zastosowany. Składa się on z produktu Epoxy FAS 100 - przezroczystej, dwuskładnikowej, płynnej żywicy epoksydowej przeznaczonej do krytycznych podłoży, jako powłoki gruntującej oraz z alifatycznej, poliuretanowej powłoki w tym samym odcieniu co farba Remmers Betonacryl. Nakładanie powłoki mogło się odbywać tylko w czasie odpływów, przy czym reakcja i twardnienie musiały skutecznie przebiegać niezależnie od stopnia zawilgocenia betonu. Udało się to z powodzeniem, ponieważ po upływie półtora roku nie można stwierdzić żadnych uszkodzeń powłoki. To bardzo dobry wynik, wskazujący, że powłoka gruntująca tak niezawodnie reaguje nawet na mokrym podłożu, że nakładanej następnie powłoce poliuretanowej nie grozi zawilgocenie od spodu. Dzięki temu spółka Remmers India Private Limited z Neu Deh-li jest spokojna o uzyskanie dalszych zleceń na kolejne odcinki. Cała budowla będzie miała długość ponad 20 km i zakończona zostanie dopiero w 2020 roku.

Źródło: Remmers
Przeczytaj również: Prawidłowe wykończenie elewacji
Autor: Remmers - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(2.6)

Jesteś w dziale:

Podłogi i posadzki

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt