chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Podłogi i posadzki Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » podłogi » Ochrona elewacji przed występowaniem wykwitów solnych

Ochrona elewacji przed występowaniem wykwitów solnych

06.03.2009
– zastosowanie wysokiej jakości silikonowych preparatów impregnujących HYDROPOR i SILIKON B firmy Farby KABE

Chemia budowlana - Ochrona elewacji przed występowaniem wykwitów solnych
Chemia budowlana - Ochrona elewacji przed występowaniem wykwitów solnych

Trwałe pogorszenie estetyki zewnętrznych powierzchni ścian jest najczęściej skutkiem występowania wykwitów solnych z podłoża. Czynnikiem niezbędnym dla powstania wykwitu solnego jest źródło soli rozpuszczalnej w wodzie i woda, np. w postaci wilgoci. Gdy brak jest wody to, mimo że w podłożu może znajdować się sól rozpuszczalna w wodzie, zjawisko wykwitów solnych nie wystąpi. Dlatego najważniejsze jest zabezpieczenie elewacji takimi środkami, które umożliwią szybkie i swobodne odprowadzenie wilgoci poza obręb elewacji, a jednocześnie będą stanowiły skuteczną barierę dla wnikania wody z zewnątrz. W tym celu stosowane są wysokiej jakości silikonowe preparaty impregnujące HYDROPOR i SILIKON B firmy Farby KABE.

Chemia budowlana - Ochrona elewacji przed występowaniem wykwitów solnych
Ochrona konstrukcyjna
Nie mamy wpływu na skład chemiczny i sposób oddziaływania otoczenia na elewację budynku. To, co od nas zależy, to rodzaj zastosowanych materiałów budowlanych oraz projekt architektoniczny budynku. Dlatego budynki należy projektować w taki sposób, aby były maksymalnie zabezpieczone przed wodą, zarówno opadową jak gruntową i rozbryzgową.
Im lepiej chronimy elewację przed wodą, tym mniejsze jest prawdopodobieństwo wystąpienia nieestetycznych wykwitów.
Dlatego do ochrony przed wykwitami solnymi służą wszelkie środki, które zabezpieczają obiekt przed wilgocią i/lub wspomagają szybkie schnięcie elewacji budynku.
Niestety, w nowoczesnej architekturze często rezygnuje się ze sprawdzonych przez wieki zadaszeń i okapów, stąd nie może dziwić występowanie wykwitów na wielu obiektach bez odpowiedniego występu dachowego. Dach skutecznie chroni przed opadami i skraca okres zawilgocenia elewacji.

REKLAMA:


Chemia budowlana - Ochrona elewacji przed występowaniem wykwitów solnych
Ochrona technologiczna
Pod tym pojęciem rozumie się wszystkie dodatkowe środki ochrony zabezpieczające elewację przed niepożądanym oddziaływaniem opadów atmosferycnych i kondensującej wilgoci. Taką ochronę zapewnia impregnacja powierzchniowa lub pokrycie elewacji powłokami ochronnymi.
Zastosowanie impregnatów hydrofobizujących zmniejsza napięcie powierzchniowe podłoża, dzięki czemu nie jest możliwe zwilżenie go wodą. Jednocześnie powstała powłoka ma mikroporowatą strukturę, umożliwiającą swobodne oddychanie ścian zewnętrznych.
Przy hydrofobizacji chłonnych materiałów budowlanych szerokie zastosowanie mają silikonowe preparaty HYDROPOR i SILIKON B Farby KABE. Oba te preparaty skutecznie zabezpieczają podłoże przed wnikaniem wody deszczowej i substancji agresywnych zawartych w powietrzu. Zapewniają wysoka ochronę przed powstawaniem plam i wykwitów oraz przed rozwojem glonów i grzybów. Znacznie redukują nasiąkliwość powierzchniową podłoża i zwiększają odporność na zabrudzenia.
Stosowane są do hydrofobowej impregnacji wszelkich podłoży budowlanych występujących na zewnątrz budynku, a w szczególności do impregnowania podłoży betonowych, tynków wapiennych, wapienno-cementowych i cementowych, płyt cementowo-włóknowych, murów z klinkieru, z cegły licowej, z cegły silikatowej, okładzin z piaskowca i chłonnych materiałów kamiennych.
Typowym przykładem zastosowania tych preparatów jest hydrofobowa impregnacja strefy cokołowej budynku, szczególnie narażonej na intensywne działanie wody rozbryzgowej i szybkie zabrudzenie powierzchni.

Źródło: www.farbykabe.pl

Autor: Farby Kabe Sp. z o.o. - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(3.3)

Jesteś w dziale:

Podłogi i posadzki

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt