chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Podłogi i posadzki Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » podłogi » Jak przygotować drewno do impregnacji

Jak przygotować drewno do impregnacji

18.04.2011
Tradycyjnie rozróżniamy dwa najgorętsze sezony ogrodnicze: na wiosnę oraz jesienią. W obu przypadkach, punktem odniesienia jest zima oraz szkody, jakie wyrządzają w ogrodzie wilgoć, mróz i śnieg. Nie oszczędzają one i drewna. Różnica polega zwykle na tym, że o ile jesienią zabezpieczamy najczęściej drewno przed mającymi dopiero nadejść warunkami atmosferycznymi, o tyle na wiosnę poddajemy drewno ogrodowe renowacji. Prace renowacyjne konieczne są także w przypadku - coraz częstszych niestety – podtopień, występujących lokalnie podczas roztopów i latem.

Chemia budowlana - fot. Drewnochron
fot. Drewnochron
Drewno przeznaczone do impregnacji musi być przede wszystkim dobrze osuszone. Ważne, by nie stosować żadnych nagrzewnic ani dmuchaw, lecz wysuszyć drewno na świeżym powietrzu i w słońcu. To materiał, który powninien oddawać wilgoć powoli i w sposób naturalny. Kolejnym krokiem będzie zeszlifowanie starych powłok lakierniczych i odpylenie powierzchni drewna. Możemy użyć do tego celu papieru ściernego o granulacji 120 lub 180. Drobniejszy, delikatniejszy papier stosujemy na bardziej reprezentacyjnych powierzchniach – np. do przeszlifowania powierzchni mebli ogrodowych. Następnie odtłuszczamy drewno przy pomocy wody z niewielkim dodatkim detergentu i pozwalamy mu wyschnąć. Gdy temperatura na dworze mieścić się będzie w przedziale od 10 do 25 stopni Celsjusza, możemy przystąpić do impregnacji drewna. Poszczególne impregnaty i środki dekoracyjno-ochronne różnych producentów mogą minimalnie różnić się dopuszczanym zakresem temperatur.
REKLAMA:


Chemia budowlana - Jak przygotować drewno do impregnacji
Agata Lepkowska,
menadżer marki Drewnochron,
PPG Deco Polska

Autor: Dekoral - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(0)

Jesteś w dziale:

Podłogi i posadzki

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt