chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Podłogi i posadzki Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » podłogi » Co należy wiedzieć przed remontem pomieszczeń wilgotnych

Co należy wiedzieć przed remontem pomieszczeń wilgotnych

03.01.2011
Podczas remontu kuchni czy łazienki, po usunięciu starej okładziny zewnętrznej, przed ułożeniem nowej warswy płytek ceramicznych konieczne jest wyrównanie podłoża.

Chemia budowlana - Co należy wiedzieć przed remontem pomieszczeń wilgotnych
Najczęściej stosuje się do tego celu płyty gipsowo-kartonowe, tynki cementowe lub tynki gipsowe. Każdy materiał wymaga przestrzegania właściwych sobie zasad przygotowania. Dotyczy to w szczególności podłoży gipsowych, których właściwości pochłaniania i oddawania wilgoci z powietrza są niezwykle istotne w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności. Negatywne opinie na temat podłoży gipsowych w pomieszczeniach wilgotnych (typu kuchnia czy łazienka) biorą się z niewiedzy ponieważ zastosowanie kleju cementowego bezpośrednio na podłożu gipsowym może rzeczywiście doprowadzić do odspojenia się tych warstw. Warunkiem koniecznym jest zatem zastosowanie odpowiedniego preparatu gruntującego i izolującego. Mimo wielu poradników, instrukcji i ogólnego wzrostu świadomości klientów ten element nadal jest często bagatelizowany. Nawet zastosowanie wysokiej jakości kleju wysokoelastycznego, typu F-300 firmy Franspol, nie gwarantuje trwałości okładziny bez odpowiedniego przygotowania (zagruntowania i zaizolowania) podłoża. Oczywiście samo podłoże nie może być luźne, czy zanieczyszczone.
REKLAMA:


Kolejnym elementem, decydującym o trwałości powierzchni z płytek ceramicznych jest zastosowanie fugi o wodoodpornych parametrach. Uniemożliwi to późniejsze wnikanie wody pod okładzinę i odspajanie płytki od podłoża.

Uzyskanie gładkiej powierzchni, w miejscach nie pokrytych płytkami, również można uzyskać poprzez zastosowanie materiałów gipsowych. Duże nierówności należy zniwelować tynkiem gipsowym a warstwą zewnętrzną może stanowić gips lub gładź szpachlowa. Aby jednak mieć pewność, że w czasie eksploatacji pomieszczenia wilgoć nie narobi szkód opracowany został materiał przeznaczony specjalnie do pomieszczeń wilgotnych. Szpachla gipsowa Aqua S-4 firmy Franspol, bo o niej mowa, poprzez zastosowanie odpowiednich surowców, charakteryzuje się ograniczonym wchłanianiem wody i pary wodnej. Dzięki temu nadaje się do stosowania w kuchni czy łazience. Zagruntowanie i pomalowanie na właściwy kolor gwarantuje wysoką trwałość i estetykę powierzchni.

Bardzo łatwo można samemu sprawdzić właściwości Szpachli Aqua. Po nałożeniu i wyschnięciu wystarczy skropić powierzchnię wodą, która nie zacznie się wchłaniać a pozostanie w postaci kropli. Z oczywistych względów najlepszy efekt wizualny uda się uzyskać na powierzchni poziomej.

Źródło: Franspol

Autor: Franspol - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(3)

Jesteś w dziale:

Podłogi i posadzki

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2024 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt