chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Podłogi i posadzki Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » podłogi » Pielęgnacja naolejowanego parkietu

Pielęgnacja naolejowanego parkietu

06.09.2010
Wasze drewno zostało zaimpregnowane Olejem do Parkietu "Jakość i Środowisko" Blanchon, który w pełni podkreśla jego naturalne piękno i ułatwia późniejsze utrzymanie. Oto kilka rad, które pozwala na długo zachować idealny i naturalnie ciepły wygląd parkietu.

Chemia budowlana - Pielęgnacja naolejowanego parkietu

Przez pierwsze 10 dni:


Przez ten okres świeżo nałożona warstwa Oleju do Parkietu "Jakość i Środowisko" dogłębnie twardnieje.
W związku z tym należy zadbać o to aby:
- Przez cały ten okres naolejowany parkiet nie został przykryty np. plandekami ochronnymi czy tez dywanami.
- Nie przeciągać po powierzchni parkietu ciężkich przedmiotów (np. mebli).
- Czyścic jedynie odkurzaczem, miotła lub sucha szmatka.
- Wyposażyć nogi stołów i krzeseł w filcowe podkładki.
REKLAMA:


Następnie:


- Regularnie odkurzać naolejowana powierzchnie (szczotka lub odkurzaczem).
- Miejscowe ślady i zarysowania zostaną łatwo usunięte neutralnym detergentem (zawsze starać się nadmiernie nie moczyć parkietu).
- Uwaga: należy bezwzględnie odczekać 10 dni przed pierwszym przetarciem na mokro, aby umożliwić dogłębne utwardzenie się warstwy Oleju do Parkietu "Jakość i Środowisko".

Bieżące czyszczenie:


- Przetrzeć woda z Mydłem do Pielęgnacji Powierzchni Olejowanych Blanchon rozcieńczonym w proporcjach około 1 szklanki na 5 litrów wody.
- Rozprowadzić za pomocą dokładnie wyciśniętej wilgotnej szmatki, mopa lub szczotki gąbkowej, tak aby nadmiernie nie zmoczyć parkietu. W trakcie stosowania należy często płukać narzędzia.
- Częstość stosowania: raz w tygodniu w średnio uczęszczanych pomieszczeniach, codziennie w miejscach wystawionych na wzmożony ruch. 100% pochodzenia naturalnego, Mydło do Pielęgnacji Powierzchni Olejowanych jest doskonałe do zabezpieczania i dogłębnego czyszczenia naolejowanych podłóg.

Chemia budowlana - Pielęgnacja naolejowanego parkietu

Regulacja pielęgnacja:


- W prosty i ekonomiczny sposób pozwala zregenerować warstwę wykończeniową i zachować ciepły i naturalny wygląd całego parkietu.
- Na czysty i odkurzony naolejowany parkiet, należy nanieść cienka warstwę Renowacyjnego Oleju do Parkietu "Jakość i Środowisko" gąbka na kiju, mopem bądź tez czysta, bawełniana szmatka.
- Można także użyć do aplikacji ręcznego rozpylacza i natychmiast wytrzeć nadmiar oleju. Miejscowe poprawki mogą zostać zrealizowane i wypolerowane bawełniana szmatka.
- Olej bardzo szybko tężeje, długie rozprowadzanie go po powierzchni jest wiec zbędne. Odradzane jest również zastosowanie froterki do polerowania czy tez monoszlifierki wyposażonej w bezowy pad.
- Schnie w około 30 minut i po upływie tego czasu powierzchnia może zostać oddana do eksploatacji.
- Częstość stosowania: kiedy powierzchnia zaczyna tracić swój piękny wygląd, czyli raz w miesiącu, w normalnych warunkach uczęszczania pomieszczenia.
- Im częściej stosujemy Renowacyjny Olej do Parkietu "Jakość i Środowisko", tym pielęgnacja jest szybsza i łatwiejsza w realizacji.
- N.B.: jeśli pielęgnacja dotyczy parkietów wystawionych na wzmożony ruch, polecane jest nakładanie na zmianę warstwy Oleju do Parkietu "Jakość i Środowisko" i warstwy Renowacyjnego Oleju do Parkietu "Jakość i Środowisko".

UWAGA: w przypadku powierzchni wykończonych barwnym Olejem do Parkietu "Jakość i Środowisko",
uzyskany odcień może ulec miejscowym zniekształceniom, pod wpływem mniej lub bardziej intensywnej eksploatacji. W takim przypadku pielęgnacji powinna być jeszcze bardziej regularna i staranna aby zapewnić trwałość barw i wykończenia.

Chemia budowlana - Pielęgnacja naolejowanego parkietu

Renowacja miejscowa


W miejscach, w których doszło do zniszczenia warstwy wykończeniowej (ślady po papierosach lub uderzeniach itp.), można przeprowadzić lokalna renowacje, co jest jedna z najcenniejszych zalet powierzchni zaimpregnowanej Olejem do Parkietu "Jakość i Środowisko".
- Zmatowić uszkodzone miejsca drobnoziarnistym papierem ściernym i nałożyć 1 lub 2 cienkie warstwy Renowacyjnego Oleju do Parkietu "Jakość i Środowisko" (użyć do tego celu czystej, bawełnianej szmatki). Aby otrzymać doskonały wygląd postąpić wg zaleceń opisanych obok, w paragrafie

Poważna renowacja:


Jeżeli naolejowany parkiet nie został poddany odpowiedniej i zalecanej pielęgnacji, należy starannie zmatowić cała jego powierzchnie, odkurzyć ja i nałożyć wałkiem jedna, cienka warstwę Oleju do Parkietu "Jakość i Środowisko" w wersji bezbarwnej lub kolorowej.

Źródło: Blanchon

Autor: Blanchon - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(3.4)

Jesteś w dziale:

Podłogi i posadzki

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt