chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Podłogi i posadzki Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » podłogi » Zamiast gwoździ – klej do drewna Den Braven Woodfix–D3

Zamiast gwoździ – klej do drewna Den Braven Woodfix–D3

17.08.2010
Choć gwoździe i wkręty są powszechnym sposobem łączenia elementów drewnianych, ich użycie nie zawsze jest wskazane lub wygodne. Klej do drewna Den Braven Woodfix-D3, należący do grupy „Złote Gwoździe”, pozwoli nam pewnie i trwale spoić drewno, nawet w trudno dostępnych miejscach, bez ryzyka jego zniszczenia.

Chemia budowlana - Klej do drewna Woodfix-D3 firmy Den Braven doskonale sprawdza się podczas drobnych napraw czy montażu mebli fot. Den Braven
Klej do drewna Woodfix-D3 firmy Den Braven doskonale sprawdza się podczas drobnych napraw czy montażu mebli fot. Den Braven
Łączenie elementów drewnianych jest często bardzo uciążliwą czynnością, szczególnie gdy są one niewielkie i delikatne, bądź znajdują się w trudno dostępnych miejscach. W takich przypadkach, gdy użycie typowych gwoździ staje się niemożliwe, z pomocą przychodzi klej do drewna. Niestety, w wielu miejscach, wysoka wilgotność uniemożliwia stosowanie standardowych rozwiązań. Dlatego też, firma Den Braven stworzyła Woodfix-D3 pozwalający na łączenie drewna w miejscach, gdzie nie sprawdzą się typowe spojenia.
Trwale i pewnie
Przeczytaj również: Czym są kleje żelowe?
REKLAMA:


Den Braven Woodfix-D3 jest jednoskładnikowym klejem do drewna na bazie wodnej, modyfikowanej dyspersji polioctanu winylu, umożliwiającym szybkie i skuteczne łączenie elementów drewnianych i drewnopochodnych. Klasa trwałości D3 pozwala na stosowanie produktu nawet w przypadku połączeń narażonych na częsty, któtkotrwały kontakt z wodą, zarówno ściekającą, kondensującą się na powierzchni, jak i tą znajdującą się w powietrzu w postaci pary.

Chemia budowlana - Woodfix-D3 firmy Den Braven, fot. Den Braven
Woodfix-D3 firmy Den Braven, fot. Den Braven
Dzięki temu, Den Braven Woodfix-D3 doskonale sprawdza się podczas spajania wszelkich nienośnych elementów konstrukcyjnych, nawet w przypadku pomieszczeń charakteryzujących się wysoką wilgotnością powietrza dochodzącą do 70%. Woodfix-D3 został stworzony z myślą o klejeniu drewna miękkiego, twardego oraz ich kombinacji. Doskonale sprawdza się również podczas łączenia paneli podłogowych, płyt wiórowych i pilśniowych oraz klejenia sklejki i innych materiałów drewnopochodnych. Woodfix-D3 nie zawiera szkodliwych dla zdrowia i środowiska rozpuszczalników, co czyni z niego produkt bezpieczny oraz ekologiczny. Co więcej, nie odbarwia on krawędzi sklejanych powierzchni, co na pewno docenią osoby używające go do łączenia elementów o delikatnym wykończeniu.

Den Braven Woodfix-D3 to również wyjątkowy komfort pracy. Dzięki jednorodnej i półciekłej konsystencji, klej ten bardzo dobrze rozprowadza się po podłożu oraz posiada wysoką zdolność zwilżania. Dodatkowo, po wyschnięciu staje się przezroczysty i pozostaje elastyczny, a po osiągnięciu pełnej wytrzymałości, spoina charakteryzuje się bardzo dobrą przyczepnością do powierzchni. Woodfix-D3 odporny jest również na obciążenia zarówno statyczne jak i dynamiczne. Kolejną zaletą kleju Woodfix-D3 jest fakt, że nie zawiera on wypełniaczy mineralnych. O uniwersalności kleju do drewna Woodfix-D3 firmy Den Braven, świadczy również fakt, że może być on stosowany zarówno do klejenia na zimno jak i na gorąco w specjalnych, przeznaczonych do tego celu prasach.
Przeczytaj również: Przyklejamy lustro
Chemia budowlana - „Złote gwoździe” firmy Den Braven to rodzina doskonałych klejów przeznaczonych do różnych zastosowań, rys. Den Braven
„Złote gwoździe” firmy Den Braven to rodzina doskonałych klejów przeznaczonych do różnych zastosowań, rys. Den Braven
Marka „Złote Gwoździe”, do której należy Woodfix-D3, jest rodziną unikalnych klejów firmy Den Braven powstałych z myślą o zastąpieniu gwoździ, wkrętów, nitów, spawów i śrub wszędzie tam, gdzie jest to tylko możliwe. Te najwyższej klasy produkty zostały doskonale dopasowane do poszczególnych zastosowań, dzięki czemu każdy bez problemu znajdzie odpowiedni klej do konkretnych prac budowlanych, remontowych czy naprawczych. Seria „Złote Gwoździe” tworzy komplementarną rodzinę produktów przeznaczonych do różnych zastosowań. Fakt przynależności kleju Woodfix-D3 do grupy „Złotych Gwoździ” potwierdza jego bardzo wysoką jakość oraz najwyższą skuteczność w tworzeniu połączeń elementów drewnianych i choć prawdopodobnie nie pozwoli nam on całkowicie zastąpić młotka, to na pewno znacznie ograniczy konieczność jego użycia.

Klej do drewna Woodfix-D3, butla 250 ml, cena hurtowa brutto – 7,80 pln
Klej do drewna Woodfix-D3, butla 500 ml, cena hurtowa brutto – 11,58 pln
Klej do drewna Woodfix-D3, wiaderko 750 ml, cena hurtowa brutto – 14,75 pln
Klej do drewna Woodfix-D3, wiaderko 5 kg, cena hurtowa brutto – 68,19 pln

Autor: Den Braven - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(0)

Jesteś w dziale:

Podłogi i posadzki

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt