chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Podłogi i posadzki Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » podłogi » Jak podkreślić naturalne piękno drewnianej podłogi

Jak podkreślić naturalne piękno drewnianej podłogi

02.03.2010
Olejowanie jest jednym ze sposobów ochrony drewnianej podłogi. Olej tworzy oddychającą warstwę impregnującą, która wnika głęboko w strukturę drewna, zachowuje jego zapach oraz uwidacznia usłojenie i pogłębia kolor. Dzięki tej metodzie zabezpieczenia podłoga wygląda naturalnie i jest odporna na wilgoć i kurz.

Chemia budowlana - HG naturalny olej do podłóg chroniący przed plamami. Fot. HG
HG naturalny olej do podłóg chroniący przed plamami. Fot. HG
Olejowanie to naturalna technika konserwacji drewna, w której wykorzystuje się środki na bazie składników roślinnych. Metoda ta ma na celu impregnację „surowych”, drewnianych podłóg, parkietu lub korka. Powierzchnia przeznaczona do olejowania powinna być sucha, czysta, wolna od kurzu i tłuszczu. Jeśli podłoga była wcześniej woskowana, należy usunąć wosk i wycyklinować powierzchnię. W pierwszym roku użytkowania podłogi wymagają 2-3 krotnego powtórzenia procesu olejowania, by drewno zostało w pełni nasączone. W późniejszym okresie zabieg powinno się powtarzać 1-2 razy w roku. W miejscach bardziej uczęszczanych, wytartych czy zadrapanych można dokonać tzn. renowacji punktowej. Uszkodzony fragment wystarczy zmatowić i ponownie nałożyć impregnat.
REKLAMA:


W zgodzie z naturą


HG naturalny olej do podłóg chroniący przed plamami jest w 100% wolny od rozpuszczalników i ulega całkowitej biodegradacji. To produkt sporządzony na bazie chińskiego oleju tung, który impregnuje, odżywia i chroni drewno przed zabrudzeniami oraz plamami z wody i innych płynów. Ponadto podkreśla strukturę i barwę drewna.
Chemia budowlana - Fot. HG
Fot. HG
HG naturalny olej do podłóg chroniący przed plamami nakładamy cienką warstwą na powierzchnię za pomocą ściereczki i nasycamy nim podłoże. Nadmiar oleju należy wytrzeć w ciągu minuty, aby powierzchnia nie pozostawała błyszcząca. Podłoga jest gotowa do użytkowania po 24 godzinach od olejowania. Meble można na niej ustawiać po upływie trzech dni.

HG naturalny olej do podłóg, chroniący przed plamami pozwoli cieszyć się naturalnym wyglądem drewnianej podłogi przez długi czas. Ponieważ jest ona ozdobą każdego wnętrza, warto odpowiednio o nią dbać, stosując odpowiednie środki czystości HG, takie jak HG środek do bieżącej pielęgnacji olejowanych podłóg drewnianych oraz HG intensywny środek do czyszczenia olejowanych podłóg drewnianych.

Producent: HG INTERNATIONAL B.V.
HG NATURALNY OLEJ DO PODŁÓG, CHRONIĄCY PRZED PLAMAMI,
cena detaliczna: 115 zł / 1l.
Przeczytaj również: Oleje i woski do parkietów

(Oceń ten artykuł):
(3)

Jesteś w dziale:

Podłogi i posadzki

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt