chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Podłogi i posadzki Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » podłogi » Zaradzić ubytkom w podłożu

Zaradzić ubytkom w podłożu

04.07.2019
Pozbycie się ubytków w podkładzie podłogowym może stanowić wyzwanie, z pewnością też wymaga specjalistycznej wiedzy. Dziś jest jednak zadaniem o wiele łatwiejszym niż jeszcze kilka lat temu, a to ze względu na nowoczesne produkty, które zdecydowanie ułatwiają pracę.

Wybierając materiały do naprawy podłoża, trzeba zwrócić uwagę na ich odpowiednie parametry. Masa naprawcza musi być przeznaczona do konkretnego celu, tj. do naprawy powierzchni posiadającej ubytki, rysy czy otwory. Taki produkt będzie wyróżniał się lepszą przyczepnością i trwałością niż inne masy.

Chemia budowlana - Fot. Uzin
Fot. Uzin

Właściwy produkt


- Do wypełniania ubytków i otworów warto wybrać masę anhydrytową. Trzeba jednak pamiętać, że można ją stosować tylko wewnątrz pomieszczeń, najlepiej na podłożach mineralnych (szczególnie anhydrytowych). Przykładem takiej masy jest UZIN NC 118, która nie tylko gwarantuje stabilność i wytrzymałość, ale i - dzięki niemal całkowitemu brakowi naprężeń wewnętrznych - zapewnia bezpieczeństwo stosowania. Zda egzamin w obiektach prywatnych, ale także w budynkach użyteczności publicznej – mówi Maciej Załęski, doradca techniczny Uzin Utz Polska.
REKLAMA:

Warto zwrócić też uwagę na możliwość doboru odpowiedniej konsystencji masy tak, aby móc dopasować ją do własnych potrzeb. Jedną z zalet mas anhydrytowych jest to, że uzyskanie pożądanej gęstości jest całkowicie bezproblemowe.

Chemia budowlana - Fot. Uzin
Fot. Uzin

Sposób na uszkodzenia


Wypełniając szczeliny czy ubytki, trzeba pamiętać o tym, aby podłoże, na którym przeprowadzana jest renowacja, było zupełnie suche i pozbawione substancji zmniejszających przyczepność, tj. wolne od jakichkolwiek tłuszczów, pyłów itp. Jeśli pojawiły się na nim wcześniej tego typu substancje, trzeba usunąć je za pomocą specjalnego preparatu.


Autor: Uzin - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(2.4)

Jesteś w dziale:

Podłogi i posadzki

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2024 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt