chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Podłogi i posadzki Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » podłogi » EKO-DUR wodorozcieńczalna farba do posadzek

EKO-DUR wodorozcieńczalna farba do posadzek

20.01.2010
Dwuskładnikowa farba EKO-DUR przeznaczona jest do malowania posadzek betonowych wewnątrz budynków. Tworzy na malowanym podłożu barwną powłokę o jedwabistym połysku łatwą do utrzymania w czystości.

Chemia budowlana - EKO-DUR wodorozcieńczalna farba do posadzek
Szczególnie przeznaczona jest do malowania podłóg narażonych na obciążenia mechaniczne i chemiczne tj. do malowania podłóg w halach produkcyjnych, magazynach, garażach, warsztatach, po których odbywa się ruch pieszy i kołowy ( dotyczy wózków widłowych o kołach gumowych). Może być stosowana do wykonywania oznakowań poziomych i pionowych na ciągach komunikacyjnych.
Farba EKO-DUR w połączeniu z piaskiem tworzy wylewkę samopoziomującą, przeciwpoślizgową.
Przeczytaj również: Wnętrzarskie oko na turkus
REKLAMA:


CHARAKTERYSTYKA:


Wodorozcieńczalna, epoksydowa farba dwuskładnikowa: składnik A to zawiesina pigmentów i wypełniaczy oraz środków uszlachetniających w żywicy, której przeznaczeniem jest utwardzanie powłoki; składnik B to roztwór żywicy epoksydowej
Powłoka jest odporna na zarysowania, ścieranie i inne czynniki mechaniczne
Powłoka jest odporna chemicznie
Powłoka ma jedwabisty połysk
Powłoka jest łatwo zmywalna
Farba występuje w kolorach szary ( zbliżony do RAL 7035 ), zielony (zbliżony do RAL 6021), niebieski (zbliżony do RAL 5012)

SPOSÓB STOSOWANIA:


Przygotowanie podłoża:


Posadzka betonowa przeznaczona do malowania powinna być wysezonowana, sucha i czysta. Tłuszcz i plamy z oleju najlepiej usunąć przez wypalenie lub zmycie odpowiednim środkiem. Podłoża o wysokiej gładkości należy koniecznie zmatowić. W przypadku malowania posadzki betonowej uprzednio malowanej lub impregnowanej należy usunąć stare powłoki lakierowe, wyczyścić posadzkę i korzystnie jest zaimpregnować farbą przygotowaną do użycia poprzez zmieszanie składnika A i B zgodnie z opisem poniżej i rozcieńczoną wodą w proporcji: 1 cz. farby : 1 części wody. Po upływie 3 godzin można malować farbą lub wylać wylewkę zrobioną z farby i piasku przygotowaną zgodnie z opisem poniżej.

Przygotowanie mieszanki i aplikacja:


Przed przystąpieniem do malowania składnik A dokładnie wymieszać w opakowaniu i następnie połączyć ze składnikiem B ( proporcja mieszania – składnik A: składnik B - 5:1 wagowo). Farbę dokładnie wymieszać i odczekać co najmniej 5 min.
Jeśli farba jest zbyt gęsta to można rozcieńczyć wodą do 20 %.
Czas życia wyrobu po zmieszaniu 1godzina w przypadku ilości mieszanki do 1 kg, a w przypadku wymieszania całego kompletu – 1,5 godziny.
W przypadku zgęstnienia należy dodać następną porcje świeżo sporządzonej mieszanki A+B i wymieszać. Nie przekraczać czasów życia mieszanki !
Tak przygotowaną farbę nakładać przy pomocy pędzla, wałka lub natryskiem. Farbę nakładać dwukrotnie. Drugą warstwę nakładać po 24 godzinach. Grubość nanoszenia jednej warstwy około 120 µm Całkowite utwardzenie wykonanej powłoki następuje przy wysychaniu w warunkach optymalnych po upływie 7 dni.
W celu uzyskania wylewki epoksydowej samopoziomującej farbę przygotowaną jak wyżej poprzez zmieszanie składnika A i B należy wymieszać z piaskiem kwarcowym granulacji 0,2-0,8 mm w stosunku 1:1. Wylewkę nakładać na wysezonowaną posadzkę betonową przy pomocy szpachli i „grzebienia” (paca z grzebieniem). Następnie odpowietrzyć powłokę wałkiem z kolcami. Tak nałożona posadzka powinna być równa i gładka. Grubość uzyskanej powłoki 3-5 mm.Narzędzia myć wodą najlepiej z octem.

WYDAJNOŚĆ:


- przy malowaniu farbą zużycie wynosi 0,25 kg farby na 1 m2 przy jednokrotnym malowaniu
- przy stosowaniu wylewki zrobionej z farby (mieszanki A+B) i piasku wymieszanego z farbą w stosunku 1:1 zużycie wylewki wynosi 1 kg wylewki na 1 m2 co w w przeliczeniu na farbę (mieszankę A+B) daje zużycie farby 0,5 kg na 1 m2, a tym samym zużycie piasku wynosi 0,5 kg na 1 m2

OPAKOWANIA:


Opakowania z tworzywa sztucznego:
Wiaderko ze składnikiem A – 20 kg
Wiaderko ze składnikiem B – 4 kg
Autor: Aksil - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(0)

Jesteś w dziale:

Podłogi i posadzki

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Error: Table 'nevicom2_chemia.chemia_najczesciej_czytane_podlogi' doesn't exist