chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Podłogi i posadzki Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » podłogi » Kleje do glazury Tile Adhesive

Kleje do glazury Tile Adhesive

23.08.2017
Firma Torggler Polska wprowadziła nową linię klejów do glazury pod nazwą Tile Adhesive. Zaawansowana technologia produkcji oraz innowacyjne receptury pozwoliły stworzyć produkty doskonałe jakościowo o wyjątkowych właściwościach użytkowych.

Chemia budowlana - Kleje do glazury Tile Adhesive

Na nową linię klejów składają się produkty o znacznie podwyższonych parametrach przyczepnościowych, bardzo dużych odkształcalnościach oraz wyjątkowych właściwościach np. hydroizolacyjnych.

W formulacji nowych klejów istotną sprawą było stworzenie doskonałych właściwości reologicznych. Nowe produkty po rozrobieniu z wodą wykazują doskonałą, stabilną konsystencję, nie osiadając nawet przy położeniu grubej warstwy. Aplikacja nowych zapraw klejowych Tile za pomocą pacy zębatej jest wyjątkowo łatwa, zmniejszono kąt tarcia wewnętrznego kleju, uzyskano lepszą rozpływność.
Nowe kleje można nakładać w grubszych warstwach do 10mm, w przypadku kleju Tile 700 - 15mm a Tile 425 - 20mm. W większości nowych zapraw wydłużono ich żywotność (w temperaturze 20 st. C) do około 5 godzin. Zwiększenie adhezyjności nowych klejów do podłoża umożliwia klejenie płytek bez stosowania listew startowych.
REKLAMA:


Przyczepności:
Wiele klejów do glazury oferowanych na polskim rynku produkowanych i klasyfikowanych zgodnie z normą PN 12004 ma problemy ze spełnia wszystkich parametrów przyczepnościowych określonych w tej normie, nowe kleje Tile są pod tym względem wyjątkowe. W tabeli poniżej zestawiono parametry przyczepnościowe normowe badane wg EN 13480 z parametrami uzyskanymi dla przykładowych klejów Tile .

Tabela 1.
Chemia budowlana - Kleje do glazury Tile Adhesive

Zwiększone parametry dla klejów Tile umożliwiają stosowanie ich w skrajnych warunkach pracy na trudnych podłożach np. odkształcalnych, (balkony tarasy, ogrzewania podłogowe), do klejenia płytek o dużych formatach i wykonanych z materiałów nienasiąkliwych np. gres porcelanowy, szkło.

Odkształcalności:
Odkształcalność poprzeczna kleju określa się parametrem S1 lub S2 i podaje się w [mm] ugięcia.
Dla parametru S1 jest to wynik powyżej 2,5mm, a dla S2 powyżej 5mm . Produkowany przez Torggler Polska klej Tile 480 uzyskał w badaniach odkształcalność poprzeczną 3,6mm, w połączeniu z jego doskonałymi właściwościami przyczepnościowymi jest klejem do ekstremalnych zastosowań. Dopuszczono możliwość klejenia okładzin ceramicznych o formacie 60x60 na nasłonecznionych tarasach i balkonach z zastosowaniem tego właśnie kleju.Wyjątkowe właściwości:
Prezentację wyjątkowych właściwości można zacząć od kleju Tile 900. Formulacja tego kleju umożliwiła uzyskanie właściwości hydroizolacyjnych. Badania porównawcze z klejami C2 wg normy EN 1062-3 wykazały prawie 40 krotnie mniejszą przesiąkliwość i 3 krotnie mniejsza nasiąkliwość kleju Tile 900. Dzięki tym właściwościom doskonale nadaje się do klejenia okładzin w pomieszczeniach mokrych i wilgotnych. Stosowany w rozwiązaniach tarasowo-balkonowych zmniejsza ryzyko powstawania wykwitów na obróbkach blacharskich a przede wszystkim ich korozji.

Chemia budowlana - Porównanie prób nasiąkliwości. Źródło Torggler Polska
Porównanie prób nasiąkliwości. Źródło Torggler Polska

Wyjątkowe właściwości posiada klej Tile 700: jest to klej produkowany z wykorzystaniem białego cementu portlandzkiego. Jego szybkość działania: chodzenie i fugowanie po 4 godzinach, duża odkształcalność (S1 3,3mm) i ponad normatywne przyczepności klasyfikują go jako doskonały produkt do mocowania okładzin z kamieni naturalnych wrażliwych na przebarwienia.

Oferta nowych klejów Tile Adhesive zawiera jeszcze dwa kleje wyprodukowane na białym cemencie portlandzkim - jest to Tile 350 biały i Tile 480 biały. Przeznaczone są one do mocowania okładzin
z kamieni naturalnych nienasiąkliwych i niewrażliwych na przebarwienia, na podłoża odkształcalne, tarasy, balkony, do klejenia mozaiki szklanej.

Przeznaczenie i warunki stosowania wszystkich nowych klejów Tile Adhesive podano w Tabeli 2.
Chemia budowlana - Źródło Torggler Polska
Źródło Torggler Polska
Autor: Torggler - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(4.2)

Jesteś w dziale:

Podłogi i posadzki

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2019 chemia budowlana .info
partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt