chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Podłogi i posadzki Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » podłogi » Jak samodzielnie przykleić płytki w łazience. Porady praktyczne

Jak samodzielnie przykleić płytki w łazience. Porady praktyczne

23.11.2009
Układanie płytek ceramicznych w łazience to czynność, którą przy odrobinie dobrych chęci można wykonać samodzielnie. Powinniśmy jednak stosować się do określonych reguł oraz zachować dokładność. Z pomocą przychodzą również producenci materiałów budowlanych oferujący kompleksowe rozwiązania.

Chemia budowlana - Jak samodzielnie przykleić płytki w łazience. Porady praktyczne
Łazienka to jedno z tych pomieszczeń w całym domu, w którym trudno wyobrazić sobie ściany i podłogi bez ceramiki. Dostępne na rynku płytki, umożliwiają wykonanie wnętrza w dowolnym stylu, od klasycznego po nowoczesne.
REKLAMA:


Krok po kroku


Prace związane z układaniem płytek ceramicznych w łazience zaczynamy od przygotowania podłoża. Musi ono być równe, mocne, oczyszczone z brudu, kurzu i resztek starej farby. Odpadające fragmenty tynku należy skuć, a ubytki wypełnić. Chłonne powierzchnie trzeba zagruntować. Służą do tego specjalne, gotowe preparaty, które można nanosić pędzlem lub wałkiem.
Układanie ceramiki powinniśmy zacząć od ścian, a dopiero później zająć się podłogą. Eliminujemy w ten sposób ewentualną możliwość uszkodzenia wcześniej położonych płytek na posadzce, np. przy upadku jakiegoś ciężkiego przedmiotu. Przyklejanie rozpoczynamy od dołu do góry. Przed rozpoczęciem klejenia warto zamontować listwę startową i od niej rozpoczynać przyklejanie płytek.

Kompleksowe rozwiązania


Ważne jest, aby do przygotowania podłoża, klejenia i fugowania stosować wysokiej jakości materiały, najlepiej jednego producenta - Gwarancją niezawodności produktów do układania płytek są kompleksowe rozwiązania – mówi Marek Kraska z firmy Baumit – Dzięki wykorzystaniu sprawdzonych materiałów unikniemy sytuacji, w której po krótkim czasie płytki w naszej łazience zaczną odpadać, pękać lub wyglądać nieestetycznie.

Co nowego na rynku?


Baumacol, to nowa linia profesjonalnych produktów do układania ceramiki. System umożliwia klejenie dowolnego rodzaju płytek: gresowych, szklanych, klinkierowych i kamiennych w każdym rodzaju pomieszczeń. W jego skład wchodzą również produkty do przygotowania podłoża, izolowania oraz fugowania.
Autor: Baumit - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(3.2)

Jesteś w dziale:

Podłogi i posadzki

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt