chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje i spoiny do płytek Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa

Kleje i spoiny do płytek

Czytaj więcej chemia budowlana - Płytki na tarasie - przygotowanie podłoża

Sopro SPM 186

Zaprawa tynkarska do renowacji - SanierPutzmörtel (WTA)

  właściwości  

- Zaprawa tynkarska, zgodna z normą PN-EN 998-1, R, CS II oraz zgodna z normą austriacką ÖNORM B 3345, R-W
- Spełnia kryteria instrukcji WTA 2-9-04/D dla tynków renowacyjnych
- Podlega stałej kontroli jakości, przeprowadzanej przez Uniwersytet Techniczny w Grazu
- O szczególnie zmniejszonej chłonności kapilarnej
- Gotowa, hydraulicznie wiążąca, z mączką marmurową, zaprawa do wilgotnych podłoży
- Minimalna grubość warstwy 1,5 cm
- W pomieszczeniach i na zewnątrz
- Niska zawartość chromianów zgodnie z Dyrektywą 2003/53/EWG

  zastosowanie  

Zaprawa tynkarska do renowacji Sopro SPM 186 stosowana jest jako wyprawa na podkładowy tynk do renowacji Sopro SGP 185. Jej funkcja polega na odprowadzeniu wody z tynku podkładowego na powierzchnię w postaci pary, aby zapobiec długotrwałemu utrzymywaniu się wilgotnej powierzchni. Z tego powodu tego rodzaju tynk używany jest do osuszenia, względnie odsolenia murów w obszarach wewnętrznych i zewnętrznych. Kruszywo marmurowe dodatkowo poprawia te właściwości. W zależności od zawartości wilgoci i soli oraz specyfiki warunków obiektowych system tynków do renowacji Sopro stosuje się osobno lub jako środek flankujący w połączeniu z metodą osuszania, zgodnie z normą austriacką ÖNORM B 3355.
logo firmy

  materiały do ściągnięcia  

Opakowanie:
Worek 25 kg
Zaprawę tynkarską do renowacji Sopro SPM 186 nakłada się na co najmniej 3-dniową warstwę podkładowego tynku do renowacji Sopro SGP 185.
25 kg (1 worek) zaprawy tynkarskiej do renowacji Sopro SPM 186 wymieszać mechanicznie (betoniarka wolnospadowa) z ok. 4,75 l czystej wody, aż do uzyskania gotowej do użycia, pozbawionej grudek konsystencji. Czas mieszania wynosi co najmniej 3 minuty. Po upływie czasu dojrzewania, ok. 5 min, tynk ponownie dokładnie wymieszać przez 1 minutę. Wymieszany materiał nadaje się do użycia przez ok. 4 godziny. Po upływie tego czasu, w żadnym wypadku nie powinien być dalej stosowany.

Zaprawę tynkarską do renowacji Sopro SPM 186, przy pomocy kielni lub packi nakłada się na obrabianą powierzchnię, następnie ściąga i usuwa nadmiar przy pomocy łaty. Jeśli na zaprawę tynkarską Sopro SPM 186 nakłada się kolejną warstwę materiałów np. powłokę farby (paroprzepuszczalną), tynk można wygładzić metodą zacierania i filcowania. Idealna grubość warstwy wynosi 2 cm, minimalna grubość 1,5 cm i w żadnym przypadku nie powinna być mniejsza, warstwy o grubości ponad 2 cm nakłada się wielowarstwowo. Świeżo otynkowane powierzchnie chronić przed bezpośrednim oddziaływaniem deszczu, jak i szybkim wysychaniem (bezpośrednie nasłonecznienie, temperatura powyżej 25 oC, przeciąg, bezpośrednie ogrzewanie itp.). Po wyschnięciu (ok. 1 tydzień/cm w normalnych warunkach tmosferycznych) można nałożyć warstwę wierzchnią, przepuszczającą parę wodną. Doskonale nadaje się do tego tynk drobnoziarnisty do renowacji Sopro SFP 187 w naturalnie białym kolorze. W żadnym przypadku na zaprawę tynkarską Sopro nie należy nakładać warstw ograniczających przepuszczalność pary wodnej jak np. farb dyspersyjnych, tynków z żywic syntetycznych i silikatów, tapet, płytek ceramicznych itp.
Nie stosować podczas opadów deszczu, przy temperaturze poniżej +5 oC, na zamarzniętym podłożu lub przy istnieniu niebezpieczeństwa wystąpienia mrozów podczas pracy lub po jej zakończeniu. Nie dodawać środków chroniących przez mrozem lub innych substancji.
Opór dyfuzyjny: μ < 12
Porowatość po stwardnieniu: ok. 50%
Nasiąkliwość wody W24: > 0,8 kg/m2

  artykuły powiązane z produktem  

Jesteś w dziale:

Kleje i spoiny do płytek

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt