chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje i spoiny do płytek Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa

Kleje i spoiny do płytek

Czytaj więcej chemia budowlana - Płytki na tarasie - przygotowanie podłoża

Czy dopuszczalne jest klejenie płytek na placki?

Klejenie „na placki” jest niedopuszczalne! Często wykonawcy stosują tą metodę, gdy chcą oszczędzić na czasie (bez podrównania wstępnego podłoża odpowiednimi zaprawami). Przyklejając w ten sposób płytki bardzo często są pod nimi miejsca bez kleju, zwykle w narożnikach, co w połączeniu z obciążeniem płytek podłogowych powoduje ich pękanie. Jeżeli płytki są na zewnątrz w puste miejsca wnika woda, co powoduje odspojenia przy zmiennych cyklach mrozowych.
Płytki należy przyklejać na grzebień, pamiętając, że takie miejsca jak: jastrychy z ogrzewaniem podłogowym, podłoża pokryte płynnymi foliami, duże formaty ceramiki, tarasy i balkony wymagają pełnego pokrycia płytki, a więc klej nanosi się na grzebień na podłoże oraz dodatkowo cienko przeszpachlowując spodnią stronę płytki.

Źródło: www.kreisel.pl/forum/
Jesteś w dziale:

Kleje i spoiny do płytek

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt