chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje i spoiny do płytek Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » płytki » Najlepsze sposoby na wilgoć

Najlepsze sposoby na wilgoć

07.04.2016
Taras czy łazienka to pomieszczenia szczególnie narażone na wilgoć. Podpowiemy jakie są sposoby na pozbycie się nie w naszym domu?

Zalane pomieszczenia, konieczność szybkiego remontu, a w najgorszym przypadku roszczenia odszkodowawcze – to tylko niektóre z konsekwencji, które czekają nas w przypadku nieprzyłożenia odpowiedniej wagi do tematu uszczelnienia już na początkowym etapie wykonywania łazienki. W tym miejscu należy rozprawić się z mitem, w którym powszechnie uważa się, że okładzina ceramiczna w pomieszczeniu wilgotnym sama w sobie posiada właściwości uszczelniające. Nic bardziej mylnego! Wszelkie rodzaje fug wraz z okładziną traktować należy jako powierzchnie wodoprzepuszczalne, które nie zastępują wymaganego, niezbędnego uszczelnienia.
Chemia budowlana - Nakładanie warstwy uszczelniania zespolonego, fot. Sopro
Nakładanie warstwy uszczelniania zespolonego, fot. Sopro

Sopro DSF® 523 to jednoskładnikowa, cementowa zaprawa uszczelniająca do wytwarzania elastycznych powłok nieprzepuszczających wody i mostkujących pęknięcia, dedykowana zwłaszcza do uszczelnienia balkonów, tarasów, natrysków, pralni, toalet, basenów kąpielowych, narażonych na wysokie obciążenie wodą. W odróżnieniu od tradycyjnych hydroizolacji, takich jak papa termozgrzewalna czy papa na lepiku, uszczelnienie zespolone jest bardzo efektywną metodą izolacji podłoża. Mimo, że grubość uszczelnienia jest niewielka, konstrukcja pod nim pozostaje trwale sucha.

Aplikacja zaprawy jest bardzo prosta i można ją wykonać poprzez nakładanie wałkiem, pędzlem, szpachlą lub metodą natryskową. Po utwardzeniu pierwszej warstwy, tj. ok. 5-6 godzinach, należy nałożyć kolejną warstwę uszczelnienia tak, aby końcowa grubość wszystkich warstw po wyschnięciu wynosiła nie mniej niż 2 mm. Po związaniu, Sopro DSF® 523 tworzy elastyczną, wodoszczelną powłokę, chroniąc wszystkie warstwy znajdujące się pod uszczelnieniem. Uszczelnienie można nanosić na wilgotne oraz niewysezonowane podłoże betonowe np. świeżo wykonany jastrych.
Przeczytaj również: Szczelna łazienka
REKLAMA:


Uszczelnienie zespolone Sopro DSF® 523 znajdujące się pod płytkami jest w stanie odpowiednio zabezpieczyć podłoże przed wodą, dzięki czemu taras czy wymarzony pokój kąpielowy przez wiele lat będzie miejscem przyjemnego i bezproblemowego spędzania czasu, a nie przyczyną obawy o bezpieczeństwo własne i mieszkających piętro niżej sąsiadów.

Zużycie: ok. 1,4 kg/m² na 1 mm grubości warstwy.

Autor: Sopro - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(3.9)

Jesteś w dziale:

Kleje i spoiny do płytek

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2024 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt