chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje i spoiny do płytek Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » płytki » Jak pielęgnować taras jesienią?

Jak pielęgnować taras jesienią?

16.11.2015
Jakich środków używać do pielęgnacji desek, kiedy najlepiej wykonywać czynności renowacyjne i jak zachować kolor tarasu na dłużej?

Chemia budowlana - Fot. Kaczkan
Fot. Kaczkan

Podstawową konserwację tarasu należy przeprowadzać minimum raz na 12 miesięcy, a optymalnie dwa razy do roku: jesienią, aby zabezpieczyć przydomową przestrzeń przed zimą oraz wiosną, w celu przygotowania jej to intensywnej eksploatacji podczas sprzyjającej pogody. Sposobów pielęgnacji desek jest wiele, należy jednak pamiętać, że tym, co decyduje o trwałości i żywotności tarasu jest przede wszystkim materiał, z którego został wykonany, a także fabryczne procesy uszlachetniające, jakim został poddany produkt. Dopiero połączenie najwyższej jakości surowca z umiejętną i przeprowadzaną regularnie impregnacją zagwarantuje piękny i trwały taras na lata.

Najlepiej przeprowadzać w bezdeszczowy dzień, kiedy wilgotność powietrza jest niska, a słupek rtęci wskazuje powyżej 10 stopni C. Przed przystąpieniem do pracy należy dokładnie oczyścić i osuszyć powierzchnię tarasu tak, by nakładane na niego preparaty mogły dokładnie spenetrować jego strukturę. Największą popularnością cieszą się oleje i lakiery. Takie produkty jak oleje nadają drewnu głęboki, nasycony odcień oraz wydłużają żywotność surowca. Dlatego warto taras zaimpregnować od razu po jego zamontowaniu. A następnie powtarzać tę czynność od jeden do dwóch razy w ciągu roku.
REKLAMA:


Warstwę preparatu należy nanosić wzdłuż słojów przy pomocy szerokiego pędzla; po około 6 godzinach czynność trzeba powtórzyć. Taras drewniany można też zabezpieczyć lakierem, który wydobędzie kolor desek i stworzy trwałą powłokę, odporną na wilgoć i zmienne temperatury. Przed przystąpieniem do lakierowania powierzchnię należy pokryć preparatem drewnochronnym. Jeśli jest to pierwszy zabieg lakierowania, deski trzeba także zagruntować. Podobnie jak w przypadku oleju, lakier nakłada się dwukrotnie za pomocą szerokiego pędzla, tutaj jednak odstęp pomiędzy kolejnymi etapami prac powinien wynosić dobę.
Chemia budowlana - Fot. Kaczkan
Fot. Kaczkan

Aby zminimalizować ryzyko uszkodzenia tarasu przez niekorzystną aurę, niskie temperatury czy czynniki biologiczne, warto już przed jego realizacją zastanowić się z jakiego rodzaju drewna powinien być wykonany.

Połączenie najwyższej jakości drewna tarasowego z jego regularną konserwacją uzupełnione o umiejętne zaaranżowanie przydomowej przestrzeni gwarantuje, że taras stanie się ulubionym miejscem wypoczynku, nie tylko podczas słonecznego lata.

Autor: Drewnochron - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(3)

Przeczytaj także:
Jesteś w dziale:

Kleje i spoiny do płytek

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt