chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje i spoiny do płytek Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » płytki » Kotwy chemiczne Tytan Evolution - pewne i bezpieczne mocowanie

Kotwy chemiczne Tytan Evolution - pewne i bezpieczne mocowanie

10.06.2011
Do szybkiego i łatwego montowania elementów przenoszących wysokie obciążenia, firma Selena poleca kotwy chemiczne Tytan Evolution, z linii Tytan Fixing Systems. Zestaw 3 rodzajów żywicy umożliwia dobór najlepszego rozwiązania dla każdego rodzaju podłoża.

Chemia budowlana - Kotwy chemiczne Tytan Evolution z linii Tytan Fixing Systems Fot. Selena
Kotwy chemiczne Tytan Evolution z linii Tytan Fixing Systems Fot. Selena
Kotwy chemiczne znajdują zastosowanie we wszystkich sytuacjach, w których użycie kotew mechanicznych nie jest zalecane. Można je zatem z powodzeniem montować w niewielkich rozstawach osiowych czy blisko krawędzi powierzchni. Kotwy te nie wywołują wstępnych naprężeń w podłożu. Trzeba jednak pamiętać, że uzyskanie trwałego i mocnego połączenia jest uzależnione od właściwego doboru kotwy chemicznej do wymagań sytuacji montażowej. Firma Selena, wychodząc naprzeciw zróżnicowanym potrzebom montażystów, opracowała ofertę trzech innowacyjnych, dwukomponentowych żywic: EVOLUTION I, EVOLUTION II i EVOLUTION III, dedykowanych do różnych celów montażowych. Starannie opracowane formuły produktów pozwalają na przenoszenie bardzo dużych obciążeń i łatwe mocowanie różnego rodzaju elementów, takich jak pręty gwintowane, żebrowane czy haki.

REKLAMA:


O rodzajach zastosowań kotew chemicznych mówi specjalista Seleny, Daniel Iwankiewicz – Product Manager Tytan Fixing:

EVOLUTION I – najlepsza do pustych przestrzeni
Kotwa chemiczna EVOLUTION I marki Tytan Fixing Systems to efektywny kosztowo, dwukomponentowy system kotwy chemicznej, oparty o modyfikowaną żywicę poliestrową, bez zawartości styrenu. Tworzy mocne, odporne chemicznie zamocowanie w różnych podłożach - takich jak beton, mur pełny czy mur z cegły dziurawki lub pustaków. Atrakcyjny cenowo produkt jest zalecany w szczególności do wklejania zamocowań w pustych podłożach. Połączenie stworzone za pomocą żywicy EVOLUTION I wytrzymuje ciężar nawet do 200 kg. Montowana w pełnych podłożach przenosi obciążenia aż do 1000 kg! Wyższe parametry nośności można uzyskać kotwiąc elementy na różnych głębokościach. Dużą zaletą produktu jest komfortowe wyciskanie, bez potrzeby odcinania końcówki, a ponadto krótki czas schnięcia i pełnego utwardzenia (30 min.).

Chemia budowlana - Daniel Iwankiewicz - Product Manager Tytan Fixing
Daniel Iwankiewicz - Product Manager Tytan Fixing
EVOLUTION II – pewne mocowanie w betonie
Kotwa chemiczna EVOLUTION II marki Tytan Fixing Systems została stworzona na bazie nienasyconej żywicy viniloestrowej. Hybrydowy charakter produktu pozwala na tworzenie mocnych i odpornych chemicznie zamocowań. Kotwy EVOLUTION II idealnie nadają się do mocowań blisko krawędzi betonu. Zakotwienia wykonane w tego typu podłożu, wytrzymują obciążenia nawet do 1 tony! Możliwość montażu na różnych głębokościach, pozwala dodatkowo zwiększyć parametry ciężaru. Produkt doskonale sprawdza się przy pracach montażowych w domu, np. przy mocowaniu umywalek i innych, domowych urządzeń – nie tylko poprzez łatwą aplikację, ale także dzięki śladowemu, mało wyczuwalnemu zapachowi.

EVOLUTION III – najwyższe parametry nośności i wytrzymałości
Bezrozpuszczalnikowy system kotwy chemicznej EVOLUTION III marki Tytan Fixing Systems został stworzony w oparciu o żywicę epoksydową. Jest przeznaczony do podłoży pełnych. Właściwości żywicy epoksydowej pozwalają na przenoszenie bardzo dużych ciężarów, nawet do 8 tysięcy kilogramów. Kotwa w systemie EVOLUTION III uzyskuje doskonałe parametry nośności, zwłaszcza przy kotwieniu prętów zbrojeniowych. Produkt nie podlega skurczowi podczas procesu utwardzania. Może być używany w warunkach mokrego podłoża oraz pod wodą, np. przy montowaniu drabinek basenowych. Długi czas schnięcia umożliwia wypełnianie otworów pod pręty o dużej średnicy.

Kotwa chemiczna Tytan EVOLUTION I 300 ml, cena katalogowa netto: 32,99 zł
Kotwa chemiczna Tytan EVOLUTION II 300 ml, cena katalogowa netto: 39,99 zł
Kotwa chemiczna Tytan EVOLUTION III 400 ml, cena katalogowa netto: 69,99 zł

Autor: Selena - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(3.5)

Jesteś w dziale:

Kleje i spoiny do płytek

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt