chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje i spoiny do płytek Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » płytki » Impregnowanie drewna produktami marki Remmers

Impregnowanie drewna produktami marki Remmers

16.05.2011
Producent napojów Carolinen inwestuje 3 miliony euro w Bielefeld w nowy budynek administracyjny. To dużo pieniędzy, ale budynek już teraz przekonuje nie tylko swoją funkcjonalnością, lecz także ekstrawagancką architekturą.

Chemia budowlana - Impregnowanie drewna produktami marki Remmers
Projekt stworzył znany designer Luigi Colani. Projektant ten lubi wszelkie zaokrąglenia, a dla Carolinen zaprojektował już między innymi specjalną butelkę zwrotną i szklanki do napojów. Długi na około 70 metrów budynek, przedstawiony na komputerowej wizualizacji zdaje się niemal unosić w powietrzu. Owalny korpus wsparty na słupach trzymany jest przez duże, okrągłe podpory z drewna klejonego, które montowane są do zewnętrznej skorupy. Kształt budynku przypomina leżącą butelkę wody mineralnej. Aby użyte do budowy drewno wytrzymało przez tyle lat, co jego przeszklony model, zostało zaimpregnowane z zastosowaniem Imprägniergrund GN, pokryte rozpuszczalnikową lazurą klasy medium-solid oraz Aidol Langzeit-Lasur w kolorze białym, wszystko rzecz jasna firmy Remmers. Prefabrykowane wiązary z drewna klejonego zostały umieszczone na szklanej elewacji jako element dekoracyjny, gdzie narażone są na wpływ warunków atmosferycznych.
Autor: Remmers - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(0)

Jesteś w dziale:

Kleje i spoiny do płytek

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2019 chemia budowlana .info
partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt