chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje i spoiny do płytek Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » płytki » Jak przygotować na wiosnę meble ogrodowe. Krok po kroku

Jak przygotować na wiosnę meble ogrodowe. Krok po kroku

18.04.2011

Krok pierwszy – oględziny


Jeśli powierzchnia lakieru i drewna nie nosi śladów zniszczenia, wystarczy drewno oczyścić przy pomocy szczotki i wody. Jeżeli jednak zauważymy oznaki korozji biologicznej, otarcia, czy zarysowania – meble ogrodowe bądź elementy drewniane małej architektury powinny przejść gruntowną kurację odmładzającą. Mierzymy powierzchnię drewna – na tej podstawie będziemy w stanie obliczyć zużycie środków ochronnych i kupić puszkę o odpowiedniej pojemności.

Chemia budowlana - fot. Drewnochron
fot. Drewnochron

Krok drugi – co będzie nam potrzebne


Kompletujemy wszystkie niezbędne narzędzia. Przydadzą się: papier ścierny o granulacji 120 lub 180, pędzel, rękawice robocze, puszka preparatu dekoracyjno-ochronnego w wybranym kolorze (np. lakierobejcy, lakieru - wykończenie z połyskiem, czy impregnatu barwnego - wykończenie matowe), rozpuszczalnik do oczyszczenia pędzla po zakończonej pracy.
REKLAMA:


Krok trzeci – przygotowanie powierzchni


Suszymy drewno na świeżym powietrzu (zależnie od stopnia zawilgocenia i potrzeb). Zwykle wystarczy do tego kilka słonecznych dni. Usuwamy wierzchnią, złuszczoną powłokę lakieru przy pomocy papieru ściernego. Jeśli meble były wcześniej użytkowane i pomalowane preparatem ochronnym, a ich powierzchnia nie jest bardzo zniszczona – nie ma potrzeby zeszlifowywania powłoki aż do surowego drewna. Meble szlifujemy papierem 180, drewniane elementy ogrodowej architektury 120. Odpylamy powierzchnię i odtłuszczamy wodą z niewielkim dodatkiem detergentu. Po przeschnięciu powierzchnia nadaje się do malowania.

Krok czwarty – zabezpieczenie drewna


Przed rozpoczęciem pracy dokładnie mieszamy zawartość puszki. Wybrany wcześniej preparat nanosimy w 1 lub w dwóch warstwach. Wszystko zależy od tego, jak intensywną barwę chcemy osiągnąć. Dodatkowo, druga warstwa wzmacnia oczywiście parametry wytrzymałościowe powłoki. Trzymajmy się też ściśle zaleceń producentów dotyczących czasu schnięcia każdej powłoki i nanoszenia kolejnej. Ma to bezpośredni wpływ na jakość i końcowy efekt. Zalecana temperatura powietrza podczas prac mieści się zwyle w przedziale od 10 do 25 stopni Celsjusza.

Chemia budowlana - Jak przygotować na wiosnę meble ogrodowe. Krok po kroku
Agata Lepkowska,
menadżer marki Drewnochron,
PPG Deco Polska
Autor: Dekoral - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(2.1)

Jesteś w dziale:

Kleje i spoiny do płytek

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt