chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje i spoiny do płytek Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » płytki » Płytki w łazience w jeden dzień

Płytki w łazience w jeden dzień

01.04.2009
Chcę bardzo szybko zmienić podłogę w łazience. Ma to być niespodzianka dla żony, która wyjechała na tygodniowy urlop. Jakich wyrobów użyć, by do minimum skrócić czas potrzebny na przyklejenie płytek?

Chemia budowlana - Płytki w łazience w jeden dzień
Polecam zestaw produktów: szybkoschnącą emulsję gruntującą Atlas Uni-Grunt, szybkowiążący klej Atlas Mig i absolutną nowość - szybkowiążącą Fugę Atlas Artis. Wykonanie okładziny podłogowej do niedawna trwało minimum 3 dni - wyschnięcie gruntu zabierało kilka godzin, stwardnienie kleju pod płytkami to była doba i jeszcze druga doba na związanie fugi.
Teraz cała technologia, od momentu naniesienia gruntu, do momentu normalnego użytkowania okładziny, zajmuje ekipie fachowców jeden dzień! Wykonanie okładziny podłogowej w łazience o powierzchni około 6m2 wygląda następująco. Start o 7:00 rano. Gruntowanie podłogi Atlasem Uni-Grunt zajmie około 15 minut. Dodając dwie godziny na wyschnięcie, mamy 9:15. W czasie wysychania można zjeść drugie śniadanie. Przyklejenie płytek na takiej powierzchni dla wprawnej ekipy, to około cztery godziny, czyli - z drobnym opóźnieniem - o 14:00 można udać się na obiad. Jest na to kolejne cztery godziny, gdyż tyle będzie wiązał klej Atlas Mig pod ostatnią z ułożonych płytek. O 18:00 można przystąpić do spoinowania fugą Atlas Artis, które zajmie nie więcej niż godzinę. Po dodaniu trzech godzin na jej związanie mamy 22:00!
Chemia budowlana - Płytki w łazience w jeden dzień
Piotr Idzikowski, ATLAS To oczywiście teoria, bo zawsze wystąpią jakieś nieprzewidziane problemy. Wie to każdy, kto choć raz przyklejał płytki ceramiczne. Ponadto czas był liczony dla kilkuosobowej ekipy. Jedna osoba wykona prace w dłuższym czasie, ale i tak nie zajmie to tygodnia.
REKLAMA:


Fot. BananaStock Ltd

www.chemiabudowlana.info


Autor: Atlas - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(0)

Jesteś w dziale:

Kleje i spoiny do płytek

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt