chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje i spoiny do płytek Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » płytki » Jak przygotować dom na nadejście zimy

Jak przygotować dom na nadejście zimy

01.10.2010
Właśnie rozpoczęła się astronomiczna jesień. Nastają coraz chłodniejsze dni. To idealny czas na przygotowanie domu na przyjęcie zimy. O czym powinni pamiętać mieszkańcy domów jednorodzinnych, by ta pora roku niczym ich nie zaskoczyła?

Chemia budowlana - Jak przygotować dom na nadejście zimy

Przejrzyj piec i wyczyść komin


Najważniejsze to oczywiście przegląd pieca i wyczyszczenie komina. Od nich bowiem zależy bezpieczeństwo wszystkich domowników. W dalszej kolejności dach. Należy sprawdzić przed okresem zimowym, czy nie ma na nim żadnych ubytków. - Jeśli w szczeliny dostanie się zamarzająca woda, luki w zadaszeniu mogą się powiększyć - mówi Marcin Stefański, menadżer projektu ES Polska. Jesień to także ostatni dobry moment na drobne naprawy kominów i tynków elewacyjnych. - Pęknięcia i szczeliny wyglądają czasem dość niewinnie, zaniedbane mogą jednak prowadzić do dalszej erozji i uszkodzenia cegieł lub pustaków – dodaje Marcin Stefański. Poprawki i naprawy dokonywane w okresie zimowym, należą niestety do mało skutecznych.
Przeczytaj również: Murowanie z klinkieru
REKLAMA:


Sprawdź rynny


Spośród drobniejszych zabiegów konserwacyjnych, wymienić należy przede wszystkim rynny. Warto oczyścić je z liści, które zebrały się tam jesienią. Nie doprowadzimy wówczas do ich zatkania. Na rynku dostępne są specjalne siatki, zabezpieczające górną krawędź rynny przed wpadaniem liści. – Ich montaż ma sens wczesną jesienią, póki z drzew nie sypie się jeszcze na potęgę. Należy też sprawdzić stan zamocowania rynien – czy będą one w stanie udźwignąć ciężar zalegającego śniegu. Pomocne w tym względzie są również płotki śniegowe, które zatrzymują część śniegu na dachu – dodaje Marcin Stefański.

Udrożnij rury


Do najczęściej zapominanych czynności, należy z kolei udrożnienie przed zimą rur odpływowych. Przy niskich temperaturach i zamarzających rurach, dość łatwo o zatory. - W tym przypadku wystarczy jednak zazwyczaj użycie popularnego „Kreta”. Ważne, by zrobić to jeszcze gdy jest ciepło - dodaje Marcin Stefański. Słoneczne jesienne dni wykorzystać możemy także na konserwację stolarki: okien, drzwi, ogrodowych ławeczek i altan. Długie jesienno-zimowe miesiące potrafią dać się drewnu we znaki.

(Oceń ten artykuł):
(0)

Jesteś w dziale:

Kleje i spoiny do płytek

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt