chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje i spoiny do płytek Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » płytki » Ekologiczne kleje do podłóg marki Soudal

Ekologiczne kleje do podłóg marki Soudal

19.07.2019
Trwałość drewnianej podłogi w dużej mierze zależy od kleju, jaki zastosujemy do jej montażu. Tym bardziej, jeśli układana jest na ogrzewaniu podłogowym, cieszącym się z roku na rok coraz większą popularnością. Profesjonalne kleje hybrydowe Soudal pozwolą nam uniknąć kosztownych poprawek.

Chemia budowlana - Fot. Soudal
Fot. Soudal

System ogrzewania podłogowego to nowoczesne rozwiązanie, które zapewnia wysoki komfort cieplny w domu przy pomocy odnawialnych źródeł energii. Działa na niskich temperaturach wody, przez co idealnie współpracuje z pompami ciepła. System ten przyczynia się do ograniczenia emisji szkodliwych substancji do środowiska, pozwala ponadto znacznie zmniejszyć domowe wydatki na energię. W przypadku ogrzewania podłogowego posadzka może być wykonana z różnych materiałów, przy czym najlepiej sprawdzą się te, które nie hamują rozprzestrzeniania się ciepła. Jeśli zdecydujemy się na wykończenie podłogi drewnem, pamiętajmy o zastosowaniu odpowiedniego kleju do parkietu lub desek. W ofercie firmy Soudal znajdziemy profesjonale kleje hybrydowe MS-30 PLUS i MS-20 PLUS, które doskonale sprawdzą się przy układaniu posadzki z drewna na ogrzewaniu podłogowym.

MS-30 PLUS jest wodoodpornym, trwale elastycznym klejem hybrydowym, opracowanym z myślą o klejeniu każdego rodzaju podłogi drewnianej. Charakteryzuje się bardzo wysoką siłą spajania i ma doskonałą przyczepność do praktycznie wszystkich podłoży budowlanych. Nie zawiera wody, rozpuszczalników, silikonów ani izocyjanianów, dzięki czemu ryzyko deformacji parkietu jest minimalne. Klej ten szybko wiąże, nie cieknie i nie rozlewa się po podłożu.
Z kolei klej hybrydowy MS-20 PLUS idealnie sprawdzi się przy klejeniu desek warstwowych, podłóg typu finish, mozaiki, parkietu tradycyjnego i lamelowego.
REKLAMA:


Może być z powodzeniem stosowany m.in. na posadzkach betonowych, anhydrycie, cegle i kamieniu naturalnym. Podczas utwardzania nie wykazuje skurczów, co przeciwdziała odkształcaniu drewna.

Oba kleje są praktycznie bezwonne i całkowicie nieszkodliwe dla środowiska. Odznaczają się najniższym poziomem emisji substancji lotnych, co potwierdza certyfikat EMICODE® EC1PLUS.

Autor: Soudal - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(3.8)

Jesteś w dziale:

Kleje i spoiny do płytek

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2019 chemia budowlana .info
partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt