chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje i spoiny do płytek Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » płytki » Jakie można popełnić przy sprzątaniu drewnianych podłóg?

Jakie można popełnić przy sprzątaniu drewnianych podłóg?

27.12.2016
Podłoga drewniana jest szczególnie delikatna i można je uszkodzić przez nieodpowiednią pielęgnację. Z kolei właściwa konserwacja pomaga znacząco wydłużyć ich żywotność i piękny wygląd.

Chemia budowlana - Fot. Baltic Wood
Fot. Baltic Wood

Najczęstsze błędy popełniane przy sprzątaniu drewnianych podłóg:1) Odkurzanie – czy robisz to dobrze?


Jednym z największych wrogów drewnianej podłogi jest piasek i inne twarde drobinki, które rysują drewno podczas codziennej eksploatacji. Sprzymierzeńcem w jej pielęgnacji jest więc odkurzacz wyposażony w specjalną szczotkę z miękkim włosiem przeznaczoną do parkietów. Warto używać go co najmniej dwa razy w tygodniu, a jeśli macie psa - nawet częściej. Co ważne, dobrym zwyczajem jest także odkurzanie samej szczotki (zarówno przed rozpoczęciem sprzątania, jak i w jego trakcie). W ten sposób upewnisz się, że drobinki piasku gromadzące się między włosami szczotki nie porysują podłogi.

2) Zapominasz o filcowych podkładkach pod meblami


Wiesz, że przesuwanie krzeseł, sof czy stolików po drewnianej podłodze może ją rysować, więc każdy mebel w twoim domu zapewne jest podklejony filcowymi podkładkami. A kiedy ostatnio je odkurzałeś? Miękkie podkładki zapobiegają rysowaniu drewna, ale tylko wtedy, gdy regularnie się je odkurza. W przeciwnym przypadku zbierający się w nich brud i piasek niszczy podłogę ze zdwojoną siłą i to przy każdym ruchu.

Chemia budowlana - Fot. Baltic Wood
Fot. Baltic Wood

3) Stosujesz zbyt dużo wody


Naturalne drewniane podłogi nie lubią być brudne, ale jeszcze mniej lubią zmywanie ociekającym wodą mopem. Do ich czyszczenia najlepiej użyć dobrze odsączonego z wody płaskiego mopa z mikrofibry. Istotne jest także, aby często go płukać w zimnej wodzie. Czyszczenie posadzki zabrudzonym mopem zwiększa bowiem ryzyko jej porysowania.

4) Dobierasz niewłaściwe środki do czyszczenia i pielęgnacji


Nie istnieje uniwersalny środek do czyszczenia podłóg drewnianych. Inne preparaty stosuje się do drewna olejowanego, a inne do lakierowanego. Jeżeli zależy wam na długowieczności waszych podłóg, zafundujcie im domowe SPA. O tym, czym czyścić i konserwować te wykonane z drewna, najlepiej wiedzą ich producenci. Eksperci polskiej firmy Baltic Wood opracowali specjalne formuły produktów do konserwacji. W ofercie marki są środki dedykowane konkretnym rodzajom podłóg lakierowanych – matowych i półmatowych, a także kosmetyki przeznaczone do wersji olejowanych – zarówno białych, bezbarwnych, jak i barwionych.

Chemia budowlana - Fot. Baltic Wood
Fot. Baltic Wood

5) Nie sprzątasz w pozostałych pomieszczeniach


Utrzymanie naturalnych drewnianych podłóg w dobrej kondycji przez długie lata wymaga regularnego sprzątania nie tylko tych pomieszczeń, w których są położone. Brud czy piasek z jednego pokoju bardzo łatwo przenosi się do pozostałych. Dbając o drewnianą posadzkę, warto więc usunąć piasek i kurz z podłóg w przedpokoju, kuchni czy w łazience. Trzeba też pamiętać o regularnym wytrzepywaniu czy odkurzeniu wycieraczki, by ta mogła skutecznie oczyszczać buty z piasku i soli, których zimą nie brakuje na naszych chodnikach.

REKLAMA:

Naturalna drewniana podłoga ociepla wnętrze, jest przyjemna w dotyku i cieszy oko. Ten efekt można utrzymać przez długie lata właśnie dzięki odpowiedniej pielęgnacji i konserwacji, która jak widać jest bardzo prosta. Wystarczy tylko przestrzegać powyższych wskazówek.

Autor: Baltic Wood - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(4)

Jesteś w dziale:

Kleje i spoiny do płytek

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt