chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje i spoiny do płytek Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » płytki » Polacy poszukują fachowców od układania płytek i najczęściej wybierają gres

Polacy poszukują fachowców od układania płytek i najczęściej wybierają gres

06.10.2016
Płytki cieszą się niesłabnącą popularnością. Według analizy serwisu Oferteo.pl, łączącego w czasie rzeczywistym poszukujących produktów lub usług z ich dostawcami, ułożenie płytek ceramicznych zlecało aż 48% osób, które planowały remont bądź wykończenie nowego mieszkania .

Chemia budowlana - Fot. Oferteo.pl
Fot. Oferteo.pl

- Znalezienie odpowiedniego wykonawcy jest bardzo ważne – zwraca uwagę Karol Grygiel, członek zarządu Oferteo.pl. – Fachowiec nie tylko dobrze wykona swoją pracę, ale też wcześniej doradzi nam, jakie parametry powinny mieć płytki wybrane do różnych pomieszczeń. Poszukiwania wykonawcy można z powodzeniem prowadzić w Internecie, gdzie sprawdzimy ofertę firmy, zdjęcia z różnych realizacji czy opinie klientów na jej temat.
Chemia budowlana - Polacy poszukują fachowców od układania płytek i najczęściej wybierają gres<br />

Najpopularniejszy wśród użytkowników Oferteo.pl był gres – zapotrzebowanie na ten rodzaj płytek zgłosiło 37% użytkowników serwisu. Gres jest nisko nasiąkliwy, odporny na zginanie i uszkodzenia. Z tego powodu do wywiercenia w nim otworów niezbędne są specjalistyczne wiertła.

Nieco mniej wskazań padło na glazurę (35%). Jest ona dość lekka i krucha, odporna na środki chemiczne i często wykorzystywana do wykładania ścian. Z kolei 15% użytkowników zadeklarowało zainteresowanie terakotą – również odporną (chociaż w mniejszym stopniu niż gres) na uszkodzenia, najczęściej używaną do wyłożenia podłóg.
Chemia budowlana - Polacy poszukują fachowców od układania płytek i najczęściej wybierają gres<br />

Użytkownicy Oferteo.pl najczęściej poszukiwali płytek do wyłożenia łazienki (31%). Do tego celu najlepiej wykorzystać płytki antypoślizgowe i jednocześnie takie, które łatwo utrzymać w czystości.
Chęć wyłożenia płytkami kuchni zadeklarowało 21% badanych, 15% – przedpokoju, 12% – holu lub korytarza. Co dziesiąty użytkownik serwisu chciał wykorzystać płytki w pokoju dziennym. Warto przy tym zwrócić uwagę, że chociaż łatwiej je utrzymać w czystości i są odporniejsze na uszkodzenia niż panele, to są zimniejsze i chodzenie po nich boso może być nieprzyjemne.

REKLAMA:


Użytkownicy Oferteo.pl najczęściej chcieli układać płytki na powierzchni nie przekraczającej 50m2 (58% wskazań). Poszukiwali fachowca, który był w stanie przystąpić do prac jak najszybciej (63% wskazań) lub w ciągu miesiąca (25% wskazań).

Metodologia badań


Przedstawione dane pochodzą z analizy niespełna 3 tys. zapytań ofertowych zamieszczonych w serwisie Oferteo.pl przez osoby poszukujące fachowców układających płytki.

(Oceń ten artykuł):
(0.3)

Jesteś w dziale:

Kleje i spoiny do płytek

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt