chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Ogrody Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa

Ogrody

Czytaj więcej chemia budowlana - Co zrobić z „górką” w ogrodzie? Ogród tarasowy
sposób wyświetlania:
Ogrody - czytelnia

Z tygodnia na tydzień pogodne dni stają się coraz większą rzadkością. Tym bardziej warto wykorzystać je nie tylko na jesienne spacery, ale także drobne prace wokół domu, które pozwolą na zabezpieczenie drewna ogrodowego na zimę. W zamian odwdzięczy się ono pięknym wyglądem i posłuży nam w kolejnym sezonie.

Korzystając z wciąż ciepłych dni i delektując się wypoczynkiem na tarasie bądź w ogrodzie warto zaplanować zabezpieczenie drewnianych mebli czy obiektów małej architektury przed destrukcyjnym działaniem warunków atmosferycznych w zimne miesiące. Jest to szczególnie ważne w przypadku tych elementów, których nie jesteśmy w stanie schować do pomieszczeń i będą musiały przetrwać zimę pod gołym niebem.

Wakacyjne słońce i bujna przyroda zachęcają do jak najczęstszego przebywania w bliskości z naturą. To doskonały moment, by wygospodarować w domu miejsce, w którym można odetchnąć latem pełną piersią. To też świetny okres na drobne modernizacje, które pozwolą nasycić się nową estetyką otwartych na słońce domowych zakątków.

Jakie strefy warto od siebie oddzielić i w jaki sposób to wykonać?

W czasie pandemii doceniliśmy możliwość spędzania czasu na świeżym powietrzu, w otoczeniu zieleni. Na popularności zyskały więc domy z ogrodem, a także ogródki działkowe. Ten trend się utrzymuje, co sprawia, że własny kawałek zielonej przestrzeni stał się bardzo cenny. Nawet na niewielkiej działce możemy z powodzeniem urządzić wygodne miejsce do odpoczynku. Jak zaaranżować ogrodową strefę relaksu na lato?

Piękny ogród zachwyca barwami i sprawia, że wypoczynek na świeżym powietrzu staje się znacznie przyjemniejszy. Marka farb Beckers podpowiada, jak zaprojektować kolorową przydomową przestrzeń, by w stylowym otoczeniu korzystać z błogiej bliskości natury.

Impregnat, lakierobejca, olej, a może farba? Na rynku dostępny jest szeroki wachlarz produktów do ochrony i dekoracji drewna ogrodowego. Który z nich wybrać, by skutecznie zabezpieczyć wykonane z tego surowca elementy? Wszystko zależy od rodzaju powierzchni, jaką będziemy malować i od oczekiwanego efektu końcowego.

Ponad 81% Polaków deklaruje, że korzystało z grilla przynajmniej raz w życiu. Początek maja to sygnał, że sezon grillowy zbliża się wielkimi krokami. Piękna pogoda, skwierczące potrawy i dobre towarzystwo to przepis idealny na udany dzień. Ale? Zabrudzony i zaniedbany grill może odebrać nam całą przyjemność ze świętowania a niewłaściwe jego używanie wpłynać niekorzystnie nawet na nasze zdrowie.

Pierwsze promienie wiosennego słońca poprawiają humor i nastrajają do działania. Wiosna to też czas prac w ogrodzie lub na działce, które po zimie mogą wymagać odświeżenia. W ferworze plewienia grządek i kupowania sadzonek warto też poświęcić czas ogrodowej altanie.

Słońce to bezlitosny sprawdzian dla ogrodowego drewna przed sezonem. Brutalnie uwidacznia powstałe po zimie nieestetyczne wyblaknięcia czy szarzejący kolor naturalnego surowca. Wraz z nadejściem wiosny warto odświeżyć drewniane elementy wokół domu, by móc zrelaksować się na świeżym powietrzu w pięknym i zadbanym otoczeniu.

Przygotowanie strefy relaksu w ogrodzie, na tarasie czy balkonie nie musi być trudnym przedsięwzięciem. Stosując proste rozwiązania i decydując się na samodzielne wykonanie niezbędnych prac, możemy osiągnąć znakomite efekty przy stosunkowo niewielkich nakładach finansowych.

Zaniedbane i wyblakłe drewno ogrodowe potrafi oszpecić nawet najpiękniejszą aranżację przydomowej przestrzeni i zniechęcić do korzystania z uroków wiosny w otoczeniu zieleni. Oto kilka wskazówek od marki Tikkurila, jak zabezpieczyć i odświeżyć drewniane elementy wokół domu i cieszyć się w sezonie efektowną ogrodową architekturą.

Mimo iż sezon ogrodowo-tarasowy się kończy, wiele z drewnianych mebli i obiektów małej architektury pozostanie na zewnątrz i będzie musiało przetrwać bardzo niesprzyjające warunki pogodowe, działające destrukcyjnie na drewno. Warto więc wykorzystać pogodne jesienne dni, by zabezpieczyć drewno przed zimą i móc cieszyć się jego pięknem także w kolejnym sezonie.

Kiedy latem ogród tryska kolorami,  pomalowanie mebli tarasowych czy elementów małej architektury ogrodowej na nietuzinkowe kolory pozwala stworzyć dodatkowe radosne akcenty, doskonale uzupełniające barwy przyrody. Niezwykłe efekty dekoracyjne, a jednocześnie skuteczne zabezpieczenie drewna przed czynnikami atmosferycznymi zapewnią produkty Tikkurila.

Znana ekspertka od spraw domowych, Ula Pedantula, rozpoczęła cykl poradnikowy nt. zmian dekoracyjnych i renowacji w przydomowej przestrzeni, do których zdecydowała się wykorzystać produkty do drewna Tikkurila. W pierwszym filmiku zyskujemy garść praktycznych porad na temat organizacji własnego, przydomowego miniogródka. Poznajemy wszystkie etapy tworzenia warzywnika, w tym m. in. jak samodzielnie skutecznie zabezpieczyć i udekorować drewniane inspekty na rośliny z wykorzystaniem lakierobejcy Valtti Plus Complete. Kolejny odcinek z tego cyklu poświęcony będzie metamorfozie mebli ogrodowych i będzie go można obejrzeć na kanale Ula Pedantula już od 12 lipca.
 
Jesteś w dziale:

Ogrody

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2024 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt