chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Ogrody Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa

Ogrody

Czytaj więcej chemia budowlana - Co zrobić z „górką” w ogrodzie? Ogród tarasowy
sposób wyświetlania:
Ogrody - poradnik

Ogród to miejsce, które dla zachowania pięknego wyglądu wymaga pracy przez cały rok. Szczególnie duże znaczenie ma jednak zabezpieczenie drewna ogrodowego na sezon jesienno-zimowy.

Po lecie nasze ulubione tarasy, meble, płoty czy pergole z reguły wymagają konserwacji przed zbliżającą się jesienią. Jak ochronić drewno przed nadchodzącymi opadami i mrozem? O tym w niniejszym poradniku!

Zadbane drewno wokół domu z Tikkurila

...wykończenie w najdrobniejszym detalu

Ważnym elementem otoczenia domu, ogrodu są podjazdy, chodniki ścieżki z kostki brukowej czy elementy architektury ogrodowej wykonane z betonu. Podnoszą walory estetyczne otoczenia, jak również zapewniają wygodną komunikację. Pomimo, że powierzchnie z kostki brukowej są bardzo odporne na zużycie mechaniczne oraz zmienne warunki atmosferyczne, palące słońce, deszcz i mróz, kolor kostki brukowej z czasem traci swoją intensywną barwę, blaknie, płowieje, tym samym negatywnie wpływa na wygląd otoczenia domu czy ogrodu.

Tradycyjna pergola składa się z dwóch rzędów podpór (słupków) i ułożonej na nich lekkiej kratownicy. Można wykonać ją samodzielnie, używając pociętych i frezowanych lameli lub kupić gotową w sklepie. Niezależnie od wykonania, wszystkie elementy drewniane należy zabezpieczyć.

Zadbana i estetycznie zaaranżowana przestrzeń wokół domu to najlepsza wizytówka posesji. By całość robiła dobre wrażenie, każdy element przydomowego krajobrazu musi być szczegółowo dopracowany. Ważną reprezentacyjną rolę na pewno odgrywają efektowne podjazdy czy ścieżki, które będą prowadzić gości do środka. Ale co zrobić, gdy kostka brukowa przed domem lata świetlności ma już za sobą? Wcale nie trzeba jej wymieniać - wystarczy po prostu odnowić ją bejcą Tikkurila Patio, a znów nabierze pięknego koloru.

Dla wielu mieszkańców miast zaaranżowanie balkonu to szansa na stworzenie wyjątkowego mini ogrodu, na którym poranna kawa będzie smakować nieziemsko. Aby stał się w pełni urokliwym miejscem, wymaga z naszej strony zaangażowania, zwłaszcza po kilku zimowych miesiącach. Odpowiednie rozplanowanie pracy i wykorzystanie dobrze dobranych produktów mogą te działania przyspieszyć, pozwalając nam wygodnie zasiąść w fotelu oraz cieszyć się otaczającą aurą.

Wiosenna aura, promienie słoneczne zaglądają coraz częściej do naszych okien. Nadchodzi czas relaksu i odpoczynku na świeżym powietrzu. Pierwszym krokiem jest jednak oszacowanie, jak wyglądają po zimie nasze meble ogrodowe, szczególnie, jeśli wykonane są z drewna. Czy nadają się do użytku, czy wymagają zabiegów renowacyjnych?

Odnawianie tarasu lub ogrodzenia jest najczęściej pracą, którą postanawiamy wykonać samodzielnie. Nie jest to zadanie trudne, jeśli wybierze się do niego odpowiednie środki, które pozwolą utrzymać efekt na długo.

Niskie temperatury i częste opady śniegu sprawiają, że drewno trzymane na zewnątrz pomieszczeń ulega zniszczeniu i traci swój pierwotny urok. Jest też mniej trwałe. Ekspert marki Bondex podpowiada, jak zabezpieczyć meble ogrodowe przed pierwszymi mrozami.

Wilgoć oraz długotrwała ekspozycja na słońce – na działanie tego typu niekorzystnych czynników meble ogrodowe wystawione są praktycznie przez cały wiosenno-letni okres. Dlatego tak ważne jest, by zadbać o ich odpowiednią konserwację po sezonie.

Brukowane nawierzchnie nieustannie są narażone na niszczące działanie zmiennych warunków atmosferycznych. Warto wykorzystać ostatnie ciepłe letnie dni na gruntowne oczyszczenie kostki brukowej i konserwacje, by przygotować ją na jesienne deszcze i zimowe mrozy.

Metalowe ogrodzenie – wykonane ze stali, żelaza bądź żeliwa – cenione jest za trwałość i estetyczny wygląd. Jednak jak każdy przedmiot narażony na działanie czynników atmosferycznych, wymaga konserwacji. O tym, jak przeprowadzić ten proces, aby uniknąć najczęściej popełnianych błędów, opowiada ekspert marki Dekoral.

Każdy wie, że drewniane elementy wystroju ogrodu, typu: altana, pergola, domek na narzędzia i inne, są narażane na bezpośrednie oddziaływanie czynników atmosferycznych i powinny być zaimpregnowane. To, o czym się zapomina, to odpowiednie zabezpieczenie części, które zostają wkopane w ziemię. Aby uchronić drewno przed próchnicą i degradacją, impregnat może okazać się nie wystraczający. Co więc zrobić?
 
Jesteś w dziale:

Ogrody

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Error: Table 'nevicom2_chemia.chemia_najczesciej_czytane_ogrody' doesn't exist