chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Ogrody Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
str. główna » ogrody » Sposób na ładną łazienkę – płyty podkładowe Aquapanel pod płytki

Sposób na ładną łazienkę – płyty podkładowe Aquapanel pod płytki

05.04.2009
Piękny gres, piaskowiec, mozaika, naturalny kamień – po ekskluzywne wykończenia coraz częściej sięgają zarówno inwestorzy jak i właściciele prywatnych mieszkań czy domów. Współczesne materiały wykończeniowe robią wrażenie. Warto zadbać o właściwe podłoże pod okładziny ceramiczne, dzięki czemu kolejne remonty będą powodowane naszą chęcią zmian a nie koniecznością.


Chemia budowlana - Sposób na ładną łazienkę – płyty podkładowe Aquapanel pod płytki
Łazienka, którą zachwycaliśmy się zaraz po jej wyremontowaniu już po upływie zaledwie kilku lat może rozczarowywać. Odpadająca z obudowy wanny glazura jest niestety częstym problemem w pomieszczeniach, w których nie zastosowano właściwego podłoża pod kafelki. A przecież, ponosząc wysokie koszty związane z wykończeniem mieszkania czy domu, oprócz walorów estetycznych, oczekujemy również trwałości. Tymczasem podwyższona wilgotność w pomieszczeniu i większy ciężar okładziny mogą spowodować odspajanie się kartonu od rdzenia gipsowego i odpadanie glazury. Po pewnym czasie w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności mogą pojawiać się zabrudzenia na fugach oraz pleśń.
Tego rodzaju problemy możemy całkowicie wyeliminować, stosując jako podłoże pod okładziny ceramiczne płytę cementową Aquapanel Indoor. Składa się ona z rdzenia wykonanego z cementu portlandzkiego, zbrojonego obustronnie siatką z włókna szklanego. Posiada docinane końcówki i wzmocnione krawędzie (system EasyEdge).
REKLAMA:


Chemia budowlana - Sposób na ładną łazienkę – płyty podkładowe Aquapanel pod płytki
Taka budowa płyty sprawia, że jest ona całkowicie odporna na działanie wody
i wilgoci, co w konsekwencji nie dopuszcza do powstawania grzybów i pleśni. Ponadto płyta ta jest bardziej stabilna i trwała. Powierzchnie wykonane z płyty cementowej Aquapanel Indoor można okładać materiałem o ciężarze do 40 kg/m2 ściany. Płytę tę charakteryzują również wyższe parametry izolacyjności akustycznej oraz odporności ogniowej. Jest wodoodporna i nie dopuszcza do powstawania pleśni. Stanowi idealne podłoże pod glazurę w mokrych i wilgotnych pomieszczeniach. Specjalna konstrukcja płyty umożliwia jej łatwą obróbkę i montaż. Do cięcia płyt wystarczy nóż podobny do nacinania płyt gipsowo-kartonowych, a sam montaż na konstrukcji metalowej lub drewnianej przebiega równie prosto i szybko jak zabudowa z płyt gipsowo-kartonowych.

Chemia budowlana - Sposób na ładną łazienkę – płyty podkładowe Aquapanel pod płytki
Płyty Aquapanel można także stosować w innych pomieszczeniach np. w holach
na podłodze. W tym przypadku należy użyć płyty Aquapanel Floor, która jest odporna na działanie wody i pleśni, stanowi stabilny suchy jastrych, wykonany z cementu. Alternatywą dla tradycyjnych technologii budownictwa zewnętrznego jest system suchej zabudowy Aquapanel Outdoor, który wytrzymuje nawet ekstremalne warunki pogodowe.

Aquapanel Indoor
Dane techniczne:


Szerokość 900 mm
Długość 1200/2400/2500 mm
Grubość 12,5 mm
Ciężar ok. 15 kg/m²
Wytrzymałość na zginanie 6,2 N/mm²Aquapanel Outoor
Dane techniczne:


Szerokość 900 mm
Długość 1200/2400/1250/2500 mm
Grubość 12,5 mm
Ciężar ok. 16 kg/m²
Wytrzymałość na zginanie 6,2 N/mm²

Fot. z archiwum firmy Knauf


www.chemiabudowlana.info


Autor: Knauf - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(0)

 
Jesteś w dziale:

Ogrody

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt