chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Ogrody Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
str. główna » ogrody » Farby przeciw korozji

Farby przeciw korozji

24.05.2013
Stosowane na zewnątrz elementy metalowe – choć fabrycznie zabezpieczane przed wpływem warunków atmosferycznych – po pewnym czasie wymagają regularnych zabiegów konserwacyjnych. Zastosowanie preparatów anty antykorozyjnych nie tylko chroni je przed rdzą, ale też pozwala nadać elementom świeżą barwę, połysk i podkreślić ich styl.

Farbę należy dobrać do materiału, z jakiego wykonane zostało ogrodzenie czy inne metalowe elementy ozdobne. Jedne przeznaczone są do wyrobów z metali ocynkowanych i aluminium, inne np. do wykonanych ze stali, żelaza czy żeliwa. Wybierać możemy spośród preparatów alkidowych, chlorokauczukowych, akrylowych, o różnym czasie schnięcia i różnej wydajności. Szeroka gama kolorystyczna sprawia, że nie ma problemu z dobraniem barwy do potrzeb konkretnej inwestycji.

Zanim wybierzemy farbę, zwróćmy uwagę na jej trwałość oraz odporność na wpływ warunków atmosferycznych, gdyż w przypadku produktów stosowanych na zewnątrz te parametry mają zasadnicze znaczenie.
REKLAMA:


Chemia budowlana - Fot. STAHLDUR
Fot. STAHLDUR
Warto pamiętać, że dostępne na rynku wysoko zaawansowane preparaty chemii budowlanej są najczęściej wielozadaniowe, co oznacza, że – np. w przypadku farb antykorozyjnych – na ogół nie ma już potrzeby stosowania kilku produktów, by uzyskać oczekiwany efekt. Teraz najczęściej farba podkładowa pełni jednocześnie funkcję gruntującą i nawierzchniową. Oferowane są też produkty uniwersalne, przeznaczone do bezpośredniego stosowania nawet na skorodowaną powierzchnię.

Zadaniem ogrodzenia czy np. balustrady balkonowej jest nie tylko zabezpieczenie zamkniętej nimi powierzchni, ale też podkreślenie jej walorów estetycznych, urody i stylu. Dlatego istotne jest nie tylko dopasowanie metalowych elementów do architektury budynku, ale także zharmonizowanie ich z domem i ogrodem pod względem kolorystycznym. Aby jak najlepiej odpowiedzieć na oczekiwania najbardziej wymagających klientów, większość producentów posiada w swoim asortymencie - obok wyrobów w podstawowych kolorach - również bardziej wyszukane propozycje. Dzięki oferowaniu komputerowego doboru kolorów i mieszaniu na zamówienie dowolnych odcieni, klient, który skorzysta z tej usługi na pewno będzie usatysfakcjonowany.
Możemy zdecydować się na farbę w wersji matowej, półmatowej lub z połyskiem. Świetnym rozwiązaniem są produkty o efekcie postarzającym, idealne dla żelaznych, stylowych, giętych ogrodzeń.

Aby efekt naszych prac był trwały i zgodny z oczekiwaniami, powinniśmy korzystać z produktów renomowanych producentów. Zyskujemy wówczas pewność, że piękne ogrodzenie będzie cieszyć nasze oczy przez wiele lat.
Autor: Megachemie - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(3)

 
Jesteś w dziale:

Ogrody

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt